Logo
15 Жовтня 2021, 17:20

В Івано-Франківську підвели підсумки проєкту "Місяць здоров’я"

З 13 вересня по 8 жовтня в Івано-Франківській міській територіальній громаді проходив проєкт "Місяць здоров’я".

Управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради повідомило про підсумки традиційної програми.

Разом із керівниками медичних закладів було розроблено систему надання медичних послуг пацієнтам усієї міської територіальної громади. 

На базі лікарських амбулаторій у селах, які ввійшли до складу Івано-Франківської громади, працювали виїзні бригади. Мешканці цих сіл могли пройти обстеження у терапевта, гінеколога, уролога, хірурга і навіть стоматолога.

Лікарі намагалися зробити все можливе, щоб люди отримали дійсно якісні послуги та пройшли огляд у всіх можливих спеціалістів.

"Загалом за 4 тижні проєкту було безкоштовно обстежено 1729 пацієнтів, з них 1367 жінок та всього 362 чоловіки. Проведено 341 УЗД молочних залоз, 159 мамографій, 671 УЗД органів черевної порожнини, 177 УЗД передміхурової залози тощо", — йдеться у повідомленні.

Ще одним важливим кроком у проєкті стала злагоджена робота мобільних виїзних бригад. Вони проводили обстеження маломобільних пацієнтів безпосередньо в них вдома. Лікарі різних профілів – хірурги, гінекологи, терапевти – виїжджали на виклик. Лаборанти робили забір крові для загального аналізу, а прикуті до ліжка пацієнти могли пройти УЗД-обстеження завдяки переносному апарату, який медики привозили з собою.

Цьогоріч завдяки налагодженій співпраці з клінікою здоров’я шкіри "БРАСС" 376 пацієнтів пройшли обстеження в дерматолога та перевірили свої родимки. У 369 пацієнтів виявлено дерматологічні захворювання різних видів і складності. Також у клініці можна було пройти ультразвукову діагностику молочних залоз.

Ще одним із партнерів проєкту "Місяць здоров’я" стала медична лабораторія "Сінево". Саме сюди лікарі направляли тих пацієнтів, у яких виявляли підозру на онкологічні захворювання - 297 пацієнтів змогли здати дороговартісні аналізи безкоштовно. Тішить, що у більшості підозри на онкологію не підтвердилися.

 

Фото з допису УОЗ Івано-Франківської міської ради у Фейсбуці.