Logo

В Івано-Франківську Церква створить соціальний християнський гуртожиток для обдарованих студентів

Створити в Івано-Франківську комфортабельний європейський християнський гуртожиток для обдарованих студентів планують у Курії Івано-Франківської Архієпархії Української греко-католицької церкви.

Про це розповів вчора, в ході презентації соціально-прибуткової та благодійної діяльності Архієпархії в рамках медіа-сніданку віце-економ Архієпархії отець Віталій Максимів.

Він зауважив, що в Івано-Франківську є кілька вишів. В кожному з них є успішні студенти. Чимало з них проживають поза обласним центром – у сільській місцевості – і змушені мешкати у гуртожитках, де умови проживання часто далекі від ідеальних. «Наше бачення – згенерувати кращих студентів, знайти для них фінансування для безкоштовного проживання у такому християнському студентському гуртожитку»,  - зауважив отець Віталій.

За зразок планують взяти гуртожитки Українського католицького університету, що у Львові. Принаймні, як стверджує віце-економ, Митрополитові Владиці Володимиру Війтишину дуже подобається концепція розвитку тамтешніх студентських гуртожитків. «Де все контролюється, де є картки, і батьки, не зважаючи на те, що дитина повнолітня, знають, куди вона іде, куди вона заходить, де вона знаходиться більше часу – в бібліотеці чи в залі, де заборонений алкоголь – за алкоголь виганяють. Це дає можливість дійсно вчитися, здобувати освіту», - відзначив отець Віталій Максимів.