Logo

В Івано-Франківську відбулося засідання обласної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку

Сьогодні, 5 листопада, в Івано-Франківській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку під головуванням депутата Івано-Франківської обласної ради від політичної партії «Всеукраїнське Об’єднання «Платформа Громад» Тараса Виноградника.

Відповідно до плану роботи обласної ради депутати обговорили стан протипожежної безпеки в закладах освіти в Івано-Франківській області.

Заступник директора Департаменту освіти й науки молодіжної політики Ігор Гаврилюк озвучив, що у області 604 освітні заклади, які підпорядковуються департаменту освіти і  лише у 5-тьох закладах є відповідна система протипожежної безпеки.

«Ми провели відповідні розрахунки і станом на листопад поточного року мінімальна вартість забезпечення всіх шкіл відповідною протипожежною безпекою складає 350 млн грн. На один навчальний заклад потрібно від 50 тис грн до 1,5 мільйона», - сказав Ігор Гаврилюк.

Тарас Виноградник висунув пропозицію Департаментом освіти підготувати листа за підписом голови обласної держадміністрації, який спрямований Міністру фінансів, щодо необхідності забезпечення протипожежної безпеки відділи освіти Івано-Франківської області вказати, які для цього необхідні фінансові показники.

Окрім цього було розглянуто питання про внесення змін до рішення обласної ради від 09.07.2021. № 184-7/2021 “Про затвердження Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Івано-Франківської обласної ради та Антикорупційної програми Івано-Франківської обласної ради на 2021-2023 роки" . Доповідала Людмила Головатюк, начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради.

"Національне агентство з питань запобігання корупції висловило зауваження щодо опису корупційних ризиків. Вони вважають, що чинником корупційного ризику має бути відсутність певних процедур, механізмів, контролю, які повинні бути розроблені і закріплені в обласній раді.
А так, як раніше були описані чинники: особистий інтерес, незнання антикорупційного законодавства - це є додатковими чинниками і на підставі цих зауважень повинні бути внесені зміни в антикорупційну програму" - зазначила Головатюк.

Депутати голосуванням одноголосно лпідтримали рішення.

Також на порядок денний були винесені питання:

• Про інформацію щодо закупівлі медичного обладнання департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Про результати розгляду рішення обласної ради від 10.09.2021. № 216-9/2021 “Про звернення обласної ради щодо невідкладного врегулювання кризової ситуації, яка склалася у місцевих бюджетах у зв’язку із зростанням ціни на природний газ для бюджетних установ”.
•Про календарний план заходів на 2021 рік програми для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2021–2022 роки.
•Про виконання постанови Верховного Суду у справі № 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску.
•Про інформацію щодо виконання програми для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2021–2022 роки затвердженої рішенням обласної ради від 10.09.2021. № 227-9/2021.

Тарас Виноградник зазначив: «Для мене важливими питання яке висувалося на розгляд, це виконання судових рішень, визначення звернення про надання громадянства учаснику АТО, діяльність Департаменту охорони здоров’я в облдержадміністрації, а також стан пожежної безпеки в закладах освіти в Івано-Франківській області. Це блок основних питань».