Logo
15 Листопада 2023, 11:12
Теги: ХДУ, річниця

В Івано-Франківську відзначили 106 річницю з дня заснування Херсонського державного університету

14 листопада в місті Івано-Франківськ у стінах Прикарпатського національного університету, куди на початку війни було релоковано Херсонський державний університет, відбулися урочистості з нагоди 106-річниці від дня заснування ХДУ. Захід проходив у змішаному форматі: онлайн до нього підключилась низка представників академічної спільноти з офісу Херсонського університету, який після деокупації працює у Херсоні, пише Типовий Франківськ.

У відзначенні річниці взяли участь ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський та ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда, проректори ХДУ, представники професорсько-викладацького складу та студентства. Також у форматі віртуальної зустрічі до заходу долучився, зокрема, заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький, керівництво області, партнери, випускники та студенти ХДУ.

«Велика повага до всіх, хто сьогодні приймає участь у нашому заході до 106-ї річниці ХДУ. Ми з вами пройшли величезний шлях від класичного університету до багатопрофільного навчального закладу. Ми продовжуємо працювати в період повномасштабного вторгнення і не дозволили проводити заняття в нашому університеті агресору. Це спільна робота людей, які об’єдналися у такій важливій місії та протистояли ворогу. Під час цих складних випробувань ми отримали чудових друзів, таких як Ігор Євгенович Цепенда, які прихистили нас та дали можливість відкрити наш офіс і працювати у змішаному режимі. Бо ми розуміємо, що наша ціль – зберегти академічну спільноту, наших студентів і далі повернутися у Херсон. Херсон – це не гектар! Це територія вільних українців, які будуть розбудовувати свою державу», – зазначив ректор Херсонського державного університету Олександр Співаковський.

«Нещодавно ми святкували величезне свято – річницю звільнення Херсона. Я думаю, що кожен з нас розуміє, що ваше місто буде записано в історію, а наші діти й внуки будуть вивчати цю подію. І ваш університет є на форпості цього процесу – звільнення півдня, звільнення наших земель. Ми вдячні за вашу стійкість. Ми пишаємося Херсоном», – відзначив заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький.

Він висловив вдячність франківцям та ректору Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігорю Цепенді за гостинність, за те, що тимчасово прихистили ХДУ.

У рамках програми відзначення 106-ї річниці з дня заснування Херсонського державного університету зі словами привітань до колективу ХДУ звернулося керівництво Херсонської області, представники відомства, партнери із–за кордону, випускники та студенти. Традиційно, на завершення, з нагоди чергової річниці, відомчими нагородами відзначили кращих працівників ХДУ.

Нагадаємо, що 20 квітня Міністерство освіти і науки України видало наказ про переміщення Херсонського державного університету до Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, який розташований в Івано-Франківську. Сюди тимчасово переїхали 30 працівників вишу.

49ba41f4-3f31-4434-a508-29d060895d5a b237bf32-a76b-4615-b360-a977d766af05 125076f8-c35c-4994-a091-1c3b9130449a baae1cd4-a11b-43ca-af6c-1dc36e99967b