Logo

Важливий майданчик для обміну інформацією. Прикарпатські депутати поділилися враженнями про конференцію «Співробітництво та місцевий розвиток територіальних громад»

Надзвичайно важливий майданчик для обміну інформацією. Форум, які потрібно і надалі продовжувати… Такими є основні враження представників органів місцевого самоврядування Прикарпаття про конференцію «Співробітництво та місцевий розвиток територіальних громад», що відбулася днями у курортному Космачі на Косівщині.

Нагадаємо, конференція відбувалася 4 – 5 червня за ініціативи голови Космацької сільської територіальної громади Дмитра Мохначука та Асоціації розвитку територіальних громад Прикарпаття за участю заступника Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслава Негоди, голів територіальних громад Івано-Франківщини, Закарпаття та Чернівецької області, депутатів Івано-Франківської обласної ради.

«Надзвичайно важливі і корисні такі форуми як майданчик для обміну досвідом і спілкування між собою голів територіальних громад і тих осіб, які мають відношення до органів державної влади. Тому що теорія, телефон чи Zoom-конференції – це одне, а практика – це зовсім інше. І тому важливо, щоби такі події відбувалися», - прокоментував подію один з її учасників – голова постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, депутат обласної ради від партії «Всеукраїнське об’єднання «Платформа громад» Назарій Іванів.

З його слів, дуже важливо, що на конференцію завітав «батько децентралізації» - заступник Міністра розвитку громад і територій України В’ячеслав Негода, який «лелеяв і плекав як своє дітище» об’єднані територіальні громади. «І зараз приїжджає і розказує безпосередньо керівникам громад, як би він бачив розвиток тих громад, чує оті проблеми, які виникають у процесі керівництва громадами, - зазначив пан Іванів, - Тому це надзвичайно важливий майданчик для обміну інформацією і, звичайно, чим більше таких подій, тим краще і успішніше буде розвиватися наша держава».

Зауважимо, учасники конференції не лише обговорили шляхи та механізми соціально-економічного розвитку громад, обмінялися досвідом та напрацюваннями, а й вчинили конкретні дії для покращення взаємодії між ними. Зокрема, було укладено низку угод та меморандумів як між окремими громадами, так і між інституціями, покликаними сприяти розвитку територіальних громад. Типовий Франківськ вже писав, що в ході конференції було укладено меморандум між Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу та Асоціацією розвитку територіальних громад Прикарпаття.

«Була підписана угода з Національним університетом нафти і газу і між Асоціацією голів територіальних громад про співпрацю в частині наукових досліджень і в частині підготовки кадрів для територіальних громад. Це надзвичайно важливо, бо підходити до цих процесів необхідно також і з наукового боку справи», - зауважив з даного приводу Назарій Іванів.

Учасники конференції не зупинялися лише на питаннях соціально-економічного розвитку громад.

Як зауважила депутатка обласної ради від партії «Всеукраїнське об’єднання «Платформа громад» Мирослава Корнелюк, значну увагу було приділено також питанням співпраці у галузі культури. «Насправді це дуже-дуже добре, тому що мені особливо було приємно, коли голови територіальних громад навіть укладали угоди між собою у галузі культури. Я представляю галузь культури. І це мені було дуже приємно, коли люди не тільки говорили про соціально-економічний розвиток у територіальних громадах, а, власне, і про культуру», - зазначила депутатка. Вона також відзначила, що на другий день конференції її учасники взяли участь у фестивалі «Великдень у Космачі», який зібрав творчі колективи з різних громад Прикарпаття, а також сусідніх областей. І там кожен голова громади особисто представляв колективи своєї громади.

 

Фото зі сторінки Назарія Іваніва у фейсбуці