Logo
23 Листопада 2022, 15:03

Війна в Україні вдарила по світовій економіці - The New York Times

Війна на Україні продовжує сповільнювати глобальне зростання світової економіки, а рекордна інфляція, викликана найбільшою енергетичною кризою з 1970-х років створює фінансові труднощі для мільйонів людей. 

Про це, як повідомляє The New York Times, йдеться в новому звіті організації економічного співробітництва та розвитку, згідно з яким висока інфляція - це ціна, яку світова економіка платить за війну в Україні.

"Перевести економіку від поточної ситуації до стійкого відновлення буде непросто", — заявив на брифінгу Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.

"Ризики як і раніше схильні до зниження, і економічна активність може виявитися ще слабкішою, якщо ціни на енергоносії будуть рости далі або якщо перебої в енергопостачанні вплинуть на ринки газу та електроенергії в Європі та Азії... Припинення війни та справедливий мир для України були б найбільш дієвим способом вплинути на економічні перспективи. Але поки цього не станеться, уряди мають вжити заходів для більш стійкого відновлення", — сказав він.

Згідно зі звітом, глобальна економіка не скотиться в рецесію. Однак глобальне зростання знизиться до 2,2 відсотка у 2023 році з 3,1 відсотка в цьому році, а потім відновиться до 2,7 відсотка у 2024 році, прогнозується у звіті. Інфляція в більшості розвинених і країн світу трохи знизиться, до 6,4 відсотка в наступному році зі стрімкого рівня 9,4 відсотка у 2022 році, але продовжить завдавати економічної шкоди.

 

 

 

Фото з відкритих джерел