Logo
11 Квітня 2021, 17:48

Юрій Андрухович виступив проти реконструкції "Дністра" та підтримав містян, які протестують

Український письменник Юрій Андрухович підтримав франківців, які протестують проти реконструкції готелю "Дністер".

Своє відеозвернення він зняв перебуваючи у Відні, пише Типовий Франківськ.

Андрухович розповів, що часто думає про Івано-Франківськ і закликав усіх об’єднатися та допомогти місту зберегти пам'ятку архітектури.

"Є такі будівлі, які роблять місто – містом. У нас нажаль, в нашому Франківську таких будівель на так багато. Відповідно, ми змушені цінувати те, що ми маємо, тому, що його не так багато. І однією з таких будівель є теперішній готель «Дністер». Тому, дуже прикро і боляче, чути і бачити, дізнаватися, про те, що там відбувається фактично акт вандалізму", — говорить Андрухович.

За його словами, через таку реконструкцію місто перестає бути містом. Воно стає скупченням випадкових об’єктів, де живуть випадкові та байдужі люди.

"Знищення цієї будівлі, перетворення її на щось цілком інше. Таким чином наше місто перестає бути містом, воно стає просто скупченням якихось об’єктів, де живуть випадкові, байдужі люди, які нічого цього не люблять, не цінують. Я дуже підтримую протест на захист історичної будівлі готелю "Дністер". Будь ласка, не вірте заявам пана Бойка про те, що все проплачено, що там просто гроші його конкурентів закручені. Там насправді не те, до чого звик цей пан. Він звик, що все продається і купується. Там домінує бажання захистити місто від остаточного розпаду. Воно може завдяки нам в цій смертельній для себе ситуації вижити", - зазначив митець.