Logo
17 Січня 2020, 14:07
Теги: лікарні

Кабмін затвердив на Франківщині дев'ять опорних лікарень

15 січня Кабінет міністрів України прийняв розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року».

Це дозволить покращити доступність медичної допомоги, сконцентрувати інвестиційні ресурси та розбудувати мережу надання медичних послуг в Україні.

Перелік опорних закладів визначений на основі відповідної Методики формування мережі робочою групою, яка була сформована МОЗ України за участю представників Національної служби здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, представників проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» та обласних державних адміністрацій.

Однією з головних умов формування переліку стала доступність закладів для пацієнтів. Шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину.

До переліку включено заклади охорони здоров’я, що відповідають вимогам або можуть бути підвищеними до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування першого або другого рівня, що забезпечуватимуть:

- безпечність медичної допомоги на основі доказової медицини,

- своєчасність доступу до медичної допомоги,

- економічну ефективність, яка полягає у забезпеченні максимально можливої якості медичної допомоги за умови раціонального та ощадливого використання ресурсів.

Ці заклади матимуть належне робоче навантаження та забезпечать належний рівень безпеки пацієнта.

Нагадаємо, що восени за ініціативою Кабінету Міністрів України були змодельовані мережі надання всіх публічних сервісів та послуг, таких як освіта, медицина, соціальні послуги, адміністративні послуги і т.д. в кожній області.

Загалом, було затверджено 211 опорних медустанов, із них у Вінницькій - десять, Волинській - сім, Дніпропетровській - п'ятнадцять,  Донецькій - одинадцять, Житомирській - шість, Закарпатській - вісім, Запорізькій - дев'ять, Івано-Франківській - дев'ять, Київській - тринадцять,  Кіровоградській - сім, Луганській - п'ять, Львівській - дев'ять, Миколаївській - шість, Одеській - тринадцять, Полтавській - вісім, Рівненській - сім, Сумській - сім, Тернопільській - шість, Харківській - п'ятнадцять, Херсонській - вісім, Хмельницькій - десять, Черкаській - вісім, Чернівецькій - п'ять і Чернігівській області - дев'ять. 

Схожі Новини