Logo
29 Липня 2019, 12:48

На Прикарпатті більше ста барабанщиків хочуть встановити рекорд України

Незабаром в селі Старуня Богородчанського району відбудеться грандіозний фестиваль «ТаПіарітіАРТ-раут».

Сільський голова Старуні Іван Мосюк розповів про грандіозний фестиваль, пише Типовий Франківськ.

Мета фестивалю залучити мистецькі колективи та встановити рекорд України з одночасної гри на барабанах.

Як розповідає сільський голова, понад 110 барабанщиків будуть залучені до встановлення рекорду.  

Такий рекорд планують встановити, щоб відчути дух первісних людей, які комунікували один з одним, за допомогою биття в барабани.

Тож кожен присутніх під час фестивалю зможе переміститися в той час, коли мамонти бігали Старунею.

 Довідка:

Першим інструментом був швидше за все барабан. Він виник з простого кам'яного або дерев'яногої калатала, яким користувалися первісні люди. Вони барабанили, плескали і танцювали разом з ним.

Це робилося не просто для задоволення. Ця примітивна музика становила значиму частину життя людей. Під неї справляли весілля і оплакували померлих, з нею йшли воювати, під мірну дріб барабана вітали переможців. У деяких африканських племен барабан - одне з «головних дійових осіб». Тубільці використовують його в якості «телефону»: барабанний дріб далеко розноситься в повітрі, попереджаючи про небезпеку.

Барабани робили з різних матеріалів, але найпоширенішим був дерев'яний барабан з натягнутою на нього шкурою тварин.

Наприклад, американські індіанці використовували зроблені з гарбуза або видовбані з дерева барабани для проведення різноманітних церемоній і ритуалів або підняття бойового духу у військових походах. Американські індіанці використовували барабани також і для передбачення погоди. Коли наближалася дощова погода, шкіра, що вкривала барабан, натягувалася.

Перші барабани з'явилися близько шести тисяч років до нашої ери. При розкопках в Месопотамії були знайдені одні з найдавніших ударних інструментів, зроблені у вигляді маленьких циліндрів, і походження яких датується третім тисячоліттям до нашої ери.

Наскельні малюнки, виявлені в Перуанських печерах свідчать про те, що барабани використовували для різних аспектів соціального життя, але найчастіше барабани знаходили застосування в релігійних обрядах. Складається барабан з порожнистого тіла (його називають кадло або діжка) і натягнутих з двох сторін мембран.