Logo
28 Вересня 2019, 14:15
Теги: ретро

Смак ХХ століття: у Франківську стартував Ретро Круїз

Сьогодні, 28 вересня в Івано-Франківську стартував Ретро Круїз.

Близько ста франківців одяглися в образи 20 років, з вінтажними аксесуарами і відправились вулицями міста, пише Типовий Франківськ.

Колона велосипедистів стартувала з палацу Потоцьких та рушила вулицями міста.

Серед учасників відбувся конкурс серед найкращого чоловічого та жіночого образу. 

Ретро Круїз об’єднує поціновувачів класичної моди, їзди на міських велосипедах, слухачів джазу і всіх небайдужих до ретро епохи у будь-яких її проявах, заазначають організатори.

" Ми хочемо, щоб наше місто стало Ретро столицею. Для мене це самовиразитись. Ми про місто дізнаємось крізь призму історії",- розповідає організатор круїзу Катерина.

Як розповідають учасниці, що їхні вбрання здебільшого із бабусиних скринь, а деякі навіть мам.

"Кожного дня їзджу на велосипеді, але ця подія цікава і такого не було ще. Її було важко пропустити. Велосипед позичила, вирішила дотриматись дрескоду. А речі ці мої повсякденні, просто скомбінувала їх і от вийшов образ того часу", -каже учасниця Мар'яна Вашиніна.


"Я закохана в історію Франківська. Ретро Круїз свято культури. Ми одягаємо старий одяг і повністю перевтілюємося в історію ХХ століття. Франківська архіктура якраз підходить для цього. Тут повністю можна перевтілитись в той час. Роман Софії Андрухович "Фелікс Австрії" найкраще підходить для цього свята. Тому я вирішила запросити акторів цього роману до Франківська",- розповідає організатор круїзу Мар'яна Факас.

Участь в велопараді взяли гості з Києва, Львова.

"Мені запропонувала Мар'яна цю ідею. І я погодилась, адже така тема мені для душі. Такий велопроїзд для франківців потрібний. Ми популяризуємо такими моментами архітектурну спадщину міста. Це атомсфера закохатися в місто",- зазначає активіста Марія Козакевич.

До велопараду й чаювання приєдналися особливі гості – головні актори фільму "Віддана": Маріанна Янушевич, Алеся Романова та Роман Луцький.