Logo
30 Жовтня 2019, 18:37

У Кафедральному Соборі встановили вітраж, один з найбільших на Прикарпатті

У Коломиї в Кафедральному соборі встановили віртаж, який є одним з найбільших на Прикарпатті.

Вітраж виконано за задумом та завдяки старанням Владики Юліана. Його розмір становить близько 14 м2 і він поправу може вважатися найбільшим на Прикарпатті, пише Типовий Франківськ з посиланням на коломийську єпархію.

В малюнку використано класичний сюжет –  постать Христа Спасителя з відсутністю орнаментальних мотивів. Вітражна композиція виконана Львівськими митцями в майстерні, яка є однією із лідерів виробництва вітражу в Україні та Європі. Для створення вітражу використано високоякісне кольорове скло та матеріали.

Даний вітраж виконаний в стилі «Тіффані», в основі якої стоїть надзвичайна пишність, декоративність та враження інкрустації дорогоцінними каменями.

Як і за стародавніх часів, окремі деталі вітражу – обличчя, руки – розписані. Для розпису використані спеціальні натуральні керамічні фарби. Щоб закріпити фарбу на склі, розписані фрагменти обпалюються шар за шаром, в даному вітражі було сім обпалювань (кожне виконання від чотирьох до п’яти днів). Під час обпалювання частки фарби проникають під товщу скла і виріб стає стійким до механічних та атмосферних впливів. Пігмент після випалу не вигоряє і не стирається століттями. Завдяки випалюванню вітраж виглядає як прозорий живопис.

Також за задумом Владики Юліана вітраж з обох боків захищає світло-прозора конструкція будівельного призначення із двох шибок.

Важкі фрагменти вітражу (кожен понад 150 кг.) вже встановили у вівтарній частині Собору.

До слова, 3 листопада даний вітраж освячуватимуть.