Logo

19 листопада – свята, іменинники та історичні події дня

19 листопада: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, пам'ятних подій, народних прикмет та іменинників цього дня.

Сьогодні, 19 листопада, в Україні відзначають День працівників гідрометеорологічної служби (Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента № 208/2003 від 11 березня 2003 р.) та День скловиробника (Відзначається в Україні щорічно згідно з Указом Президента № 1417/2003 від 9 грудня 2003 р.).

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують власники таких імен: Герман, Павло, Олександра, Клавдія та Северин.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

dd283d1845

Православна церква 19 листопада вшановує пам'ять святителя Павла-Сповідника, Патріарха Константинопольського, і мучениці Клавдії Анкірської. Інші назви свята: «Павло», «Павло Сповідник»,«Клавдія, «Льодостави».

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

▪ 1916 р. — імператор Австро-Угорщини Франц Йосиф I надав автономію Східній Галичині.

▪ 1921 р. — створено Укрмет — центральну метеорологічну службу України. 

▪ 1989 р. — З цвинтаря концтабору біля с. Кучине Пермської області Російської РФСР, на Байковому кладовищі Києва перепоховано тлінні рештки членів Української Гельсінкської групи: Василя Стуса, Юрія Литвина, Олекси Тихого.

▪ 1997 р. — почалася експедиція міжнародного екіпажу на борту американського космічного човна багаторазового використання «Колумбія», у якій разом із космонавтами з США та Японії брав участь перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.

▪ 2003 р. — парламентські фракції «опозиційної четвірки» — Компартії, Соцпартії, блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна» підписали Декларацію про спільні дії. У документі наголошується на необхідності проведення наступних парламентських виборів винятково на пропорційній основі, а також на необхідності здійснення політичної реформи.

▪ 2005 р. — Сенат США підтримав законопроєкт про скасування торговельних обмежень щодо України, відомих як поправка Джексона — Вейніка.

▪ 2012 р. — в Україні набув чинності новий Кримінально-процесуальний кодекс.

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

▪ Михайло Лучкай, український мовознавець, фольклорист та історик, апологет русинства.

▪ Олександр Ковалевський, український та російський біолог і ембріолог.

▪ Микола Трінклер, український хірург, вчений та педагог, професор Харківського медичного інституту.

▪ Григорій Левитський, український цитолог, генетик, відкривач мітохондрій у рослин, автор термінів каріотип і філогенетика.

▪ Василь Комісаренко, український ендокринолог та патофізіолог, академік.

▪ Юрій Кнорозов, український радянський історик та етнограф, мовознавець і епіграфіст. Відомий дешифруванням писемності майя, впровадженням математичних методів дослідження недешифрованих писемностей.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване