Logo

33 придністерські громади з чотирьох областей України об’єднались заради розвитку туризму на Дністровському каньйоні

Учора, 14 липня, у Городенківській громаді відбувся Форум громад Дністровського каньйону. 33 Придністерські громади  Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей підписали Договір про міжмуніципальне  співробітництво в рамках реалізації спільного проєкту з розвитку туризму «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН».

Проєкт має на меті зберегти та розвивати Дністровський каньйон як туристичний бренд та пам’ятку природи. За словами міського голови Городенківської громади Богдана Кобилянського, для цього громади хочуть вирішити низку проблем. Зокрема створити хорошу інфраструктуру, промаркувати маршрути до туристичних локацій на Дністрі, облаштувати благоустрій пам’яток природи та культури на території Дністровського каньйону.

“Коли ми об’єдналися, зрозуміли, що є надзвичайно багато спільних проблем. В нас з’являються інструменти, щоб нас почули. Щоб почули про ті проблеми, які є сьогодні на Дністровському каньйоні. Для нас важливо, щоб ми напрацювали  спільно з органами державної влади шляхи вирішення тих проблем, бо ми розуміємо що цих шляхів дуже мало. Ми напрацьовуємо інструменти реалізації, в тому числі фінансового як має функціонувати ця структура.

Є величезне бажання щось міняти в державі й ми виступили ініціаторами. Я дякую всім громадам чотирьох областей, які підтримали нашу ініціативу, це дуже важливо. Сьогодні стояли питання скільки громад приїде, скільки прийме рішення і підпише договір. Всього 33 громади підтримали, 34 - мають дотичність до Дніпровського каньйону в чотирьох областях,” - розповів Богдан Кобилянський.

Договір про міжмуніципальне  співробітництво, який підписали 33 громади, дасть можливість залучати кошти державного бюджету, міжнародної технічної допомоги, брати участь у проектах транскордонного співробітництва та проєктах Європейського Союзу.

6d9b2617-441d-44ad-abdc-a8960bb5d109

Руслан Панасюк, керівник Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», каже, що після підписання договору буде створена стратегія розвитку Дністровського каньйону.

“До цієї ідеї Городенківська громада і безпосередньо голова Богдан Кобилянський і ми Івано-Франківський офіс програми “U-LEAD з Європою” йшли від квітня. Розуміли, що самотужки справитися з тими викликами, які сьогодні об'єднують громади Дністровського каньйону неможливо. Має бути хтось ініціатором. Ініціатором такого об’єднання в частині подолання всіх питань: і економічних, і соціальних, і туристичних, і інфраструктурних, виступила Городенківська громада. Ми ж від себе допомогли і зробили супровід в частині підготовки самого договорю про міжмуніципальне співробітництво. Після цього буде утворена робоча група, яка напрацює спільну стратегію на всіх учасників об’єднання громад Дністровського каньйону. Це буде документ вищого рівня, який виокремить завдання стратегічного характеру,” - зазначає Руслан Панасюк.

105bf15d-0272-4b1f-afa5-4d3645a0d254

Дністровський каньйон є найбільшим в Україні і має унікальну природу та культурну спадщину. Але туристичний, рекреаційний та економічний потенціал каньйону майже не використовується. Тому ще одне завдання громад - розробити бренд “Дністровський каньйон”.

“Відгукнулися не тільки лише Городенківські громади, а Івано-Франківської, Чернівецької, Тернопільської та Хмельницької областей. І разом спільними зусиллями можна зробити дуже багато на користь того, щоб про Дністер знали не лише в цих областях, а й за межами не тільки України, а й усієї Європи. Я як депутат обласної ради тільки за те, щоб якомога швидше ці реалізувати заплановані плани Богдана Миколайовича як однопартійця “Платформи Громад”. Ми всі обговорювали неодноразово на своїх нарадах, що ми як тільки будемо мати можливість, будемо завжди підтримувати і допомагати всіма можливими шляхами”- наголосив депутат Івано-Франківської обласної ради від політичної партії “Всеукраїнське об’єднання Платформа Громад” Володимир Семенюк.

Від Івано-Франківської області до проєкту долучилось 8 громад: Городенківська, Олешанська, Тлумацька, Чернелицька, Бурштинська, Галицька, Дубовецька, Букачівська та Єзупільська.

 

2bbb1c47-adc6-4d61-826a-9b24de63127d
3a34a2c8-16a7-4d2e-b592-638d902767ba

653da29a-e2f8-4183-889b-d00d65d94ea9 f58bbf93-a1a2-4289-8b35-e2ddeb59fd5c a10e0854-d4d8-41c3-b1b5-56b5465d3aa7 194c5f91-c29c-4c3b-b634-a39acf079619