24 лютого о 20:30 на каналі 2+2 відбудеться прем’єра екшн-детективу «Карпатський рейнджер», зйомки якого частково проходили у Карпатах.
«Карпатський рейнджер» – це перший україномовний детектив, який знімали за підтримки Уряду України та Міністерства культури, інформують в пресслужбі каналу.
За сюжетом штаб-сержант канадської кінної поліції українського походження Пол Гордійчак прибуває до Західної України в якості інструктора програми «Український шериф». Після закінчення навчання Пол планує повернутися до Канади, проте його очікує несподіванка – кілер, який повинен був його вбити, випадково потрапляє у майбутнього шерифа Нагури. Тепер Полу доведеться залишитися на батьківщині предків, тимчасово стати шерифом та знайти вбивць.
Нагура – вигадане карпатське містечко, що знаходиться на перетині кордонів. Аби передати у кадрі всі природні та культурні особливості регіону, знімальна група на кілька тижнів відправилася на Закарпаття. Але перед цим режисер, оператор, лінійний і креативний продюсер, менеджер по локаціях здійснили дві трьохденні експедиції, під час яких спілкувалися з місцевими та підбирали необхідні локації, а саме: гірські краєвиди, річки, лісові стежки, урвища та мости. Крім того, у серіалі можна буде побачити закарпатське місцеве кладовище і шахту. Глядачі побачать пейзажі у Рахові, Яремче, Татарові, Микуличині, а також найближчих селах.
Зйомки у горах команді серіалу далися непросто – весь час процесу заважала мінлива погода та сильні зливи. Працювати за таких умов у гірській місцевості просто небезпечно, тому інколи доводилось чекати по 5-6 годин. Крім того, щодня знімальна група проводила кілька годин у дорозі, долаючи відстань від однієї локації до іншої. Працювати у такому напруженому графіку акторці Дар’ї Єгоркіній допомагала унікальна природа регіону:
«Я часто їжджу в Карпати, і мені шкода, що ми знімали там всього кілька тижнів, тому що хотілося б більше поринути у цю атмосферу. Безумовно, природа там надихає. Ми проїжджали Драгобрат, там дуже красиво, фотографувалися на підвісному мосту у Рахові. Та взагалі, щоб б ми не проїжджали, а ми їздили кожен день по 5 годин в різні сторони – всюди красиво. Саме завдяки природі ти підживлюєшся позитивною енергією, яка допомагає працювати у такому графіку, не втрачати сил навіть під час довгих переїздів між локаціями. Рекомендую усім частіше бувати в горах, природа – це прекрасно, а гори надихають, дарують радість, так що всі в Карпати!»
Головному акторові Артемію Єгорову, який зіграв того самого рейнджера, було ще складніше. Кожен день Артемію доводилось грати у сценах з бійками, видовищними перестрілками, ризикованими трюками, а також погонями на байках та конях. Тож у вільні від зйомок дні, актор прогулювався мальовничими карпатськими просторами. Окрім природи, його неабияк вразили місцеві:
«Карпати – це нескінчені річки, безкраї гори, тумани, різкі погіршення і поліпшення погоди. Я взагалі природу люблю, а для зйомок на натурі – це дуже важливо. У Карпатах я зустрів багато безкорисливих людей, які пропонували свою допомогу, запрошували приїжджати в наступному році і жити безкоштовно. Але одна історія мене особливо вразила. Ми піднімалися з дружиною на гору і побачили бабусю, її звали Луїза. Вона несла якусь сумку, і я запропонував їй допомогу, але вона відмовилася. Як потім виявилося, вона несла 15 кілограм цементу! На гору! Живе вона у Рахові, але має будиночок на горі. І це при тому, що їй 80 років. Ви уявляєте? Люди в Карпатах інші, відкритіші»
Актор і ведучий програми «Загублений світ» Геннадій Попенко, який у серіалі зіграв столичного поліцейського, затятий мандрівник. Він відвідав більше 30 різних країн, від Бразилії до Японії, а одного разу на байку разом з дружиною за 22 дні об’їхав 10 країн Балканського півострову. Проте не менш охоче Геннадій подорожує рідною країною, минулого літа він навіть здійснив поїздку місцями, про які раніше розповідав у «Загубленому світі». Цього року він планує нову, ще більш незвичайну подорож:
«Цього літа я хочу поїхати до Карпат усією родиною. Цього разу вже не з однією донькою, а з двома. Святі, молодшій доньці, буде лише півроку. Але має звикати до родини кочівників. Проте поїздка буде ще більш незвична. Планую її зробити на автомобілі, що вмішує в себе сімох осіб. Тож, сподіваюся, наші батьки до нас приєднаються. А їм в Карпатах буде що показати та спробувати. Наприклад, село Манява. Саме в цьому селі живе велика кількість довгожителів. Мешканці зізнаються, що справа у воді, яка допомагає їм зберігати здоров’я та довголіття. Сподіваюся, і батьки скинуть з десяток років під Манявським водоспадом. Ось так подорожі «Слідами проекту «Загублений Світ» розширюються»