Logo

День дружби та інші свята, традиції й прикмети 30-го липня

30 липня 2021: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, пам'ятних подій, народних прикмет та іменинників цього дня.

У п’ятницю, 30 липня у світі відзначається День вишивки, День дружби, а також День боротьби з торгівлею людьми.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують:Вероніка, Євфрасій, Ірінарх, Лазар, Леонід, Маргарита, Марина, Сперат, Людмила, Петро та Улита. Не забудьте привітати рідних та знайомих з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

В церкві 30 липня відзначали пам’ять святої Маргарити Антіохійської і Лазаря Галісійського. Досі невідомо, чи жила Маргарита насправді. У переказі йдеться про те, що народилася вона в Антіохії в родині язичницького жерця на ім’я Едессій. Однак Маргарита не захотіла поклонятися ідолам і прийняла християнство, за що батько прогнав її з дому. Після цього Маргарита стає пастушкою, і доля розпоряджається так, що вона зустрічає римського префекта Олімврія. Зачарований красою дівчини, він пропонує їй одружитися з однією умовою – вона повинна відректися від Христа. Однак Маргарита відмовилася це зробити. Розгніваний Олімврій піддав Маргариту тортурам, а потім убив її.

Відомо, що в католицькій церкві Маргариту включають до списку 14 святих помічників – стародавніх святих, які допомагали людям при різних обставинах. У православ’ї Свята Марина відома під ім’ям Марини.

ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ

▪ Гроза 30 липня  – осінь буде дощовою, а взимку будуть заметілі.
▪ Жаркий і сухий день віщує малосніжну і холодну зиму; Вдень дуже жарко, а вночі холоднішає – наступний день буде ясним і сонячним.

ГОЛОВНІ ЗАБОРОНИ СЬОГОДНІШНЬОГО ДНЯ

Традиційно, на православних свято забороняється займатися важкою працею. Наприклад, прибирати або робити ремонт.
Основна заборона стосується відносин з дітьми. Вважається, що 30 липня категорично забороняється лаяти або навіть підвищувати голос на дітей. По-перше, такі методи можуть зашкодити психічному здоров’ю дитини, а по-друге, це може образити Святу Марину, яка всіляко оберігає кожну дитину.

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ 30-го ЛИПНЯ

▪ Олексій Кримов — український хірург.
▪ Софія Налепинська-Бойчук — український художник-графік. Дружина художника Михайла Бойчука. У 1937 році за справою М. Бойчука була засуджена до смертної кари і розстріляна.
▪ Євген Волобуєв — український художник.
▪ Павло Муравський — видатний український хоровий диригент і педагог.
▪ Богдан Жружинець — український живописець.
▪ Олесь Санін — український кінорежисер, актор, оператор, продюсер, музикант і скульптор.

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване