21 листопада: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, пам'ятних подій, народних прикмет та іменинників цього дня.
Сьогодні, 21 листопада, у світі відзначають День телебачення та День привітань.
Українці цього дня вшановують День Гідності та Свободи - святкується щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА
Іменини сьогодні святкують власники таких імен: Михайло, Гаврило та Анфіса.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!
ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО
21 Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних – так називається свято в церковному календарі, а в народі сьогодні – Михайлів день.
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ
▪ 1877 р. — Томас Едісон винайшов фонограф.
▪ 1916 р. — потонув «Британнік», корабель-близнюк «Тітаника» налетівши на німецьку міну.
▪ 1918 р. — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станіслава.
▪ 1919 р. — Був укладений «Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину», який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов'язковим забезпеченням їй автономного статусу.
▪ 1920 р. — Армія УНР перейшла Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах.
▪ 1921 р. — Більшовики розстріляли під містом Базаром 359 полонених українських вояків, учасників Другого зимового походу (розстріли тривали до 23 листопада).
▪ 1947 р. — У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. В наступному, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій в Європі. Після тривалої підготовки, в листопаді 1967 р. на з'їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), який об'єднав всі крайові і міжкрайові українські організції діаспори.
▪ 1962 р. — президент США Джон Кеннеді зняв блокаду Куби.
▪ 2004 р. — в Україні проходив другий тур виборів Президенти України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Розпочалася Помаранчева революція.
▪ 2013 р. — в Україні почався Євромайдан.
ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ
▪ Андрій Маркевич, український громадський діяч і етнограф, добився дозволу на перше повне видання творів Т.Шевченка («Кобзар» під редакцією В. Доманицького, 1907).
▪ Михайло Вериківський, український композитор.
▪ Ярослав Геляс, український актор і режисер.
▪ Сергій Якутович, український художник, графік, книжковий ілюстратор, народний художник України, син видатного українського графіка Георгія Якутовича, чоловік художника-графіка Ольги Якутович, батько живописця Антона Якутовича.
Фото з відкритих джерел ілюстроване