Logo

День любителя гострих відчуттів: 29 листопада — свята, іменинники та історичні події дня

29 листопада: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, іменинників та пам'ятних подій цього дня

Сьогодні, 28 листопада, світ відзначає День любителя гострих відчуттів, Міжнародний день солідарності з палестинським народом і День електронних вітальних листівок.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують власники таких імен: Федір, Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Матвій, Михайло, Микола, Семен та Сергій.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

apostol-matfej-zhitie-svyatogo-apostola-i-evangelista-matfeya

У церкві 29 листопада вшановується пам’ять Левія Матвія, який є одним з 12 апостолів і учнів Ісуса Христа. Відомо про нього не дуже багато. В писанні говориться, що раніше Матвій працював збирачем податків, але коли Христос зустрів його, то звелів піти за ним. Згодом Матвій проповідував християнство і був страчений на території сучасної Грузії в римській фортеці Апасарос за проповідь. Традиційно Левія Матвія вважають автором Євангелія від Матвія, яке було написане арамійською мовою.

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

▪ 1830 р. — у Варшаві почалось Листопадове повстання 1830—1831.

▪ 1899 р. — засновано іспанський футбольний клуб «Барселона».

▪ 1929 р. — американський пілот Річард Берд з трьома компаньйонами першим у світі перелетів Південний полюс літаком.

▪ 1959 р. — церемонію вручення нагород «Ґреммі» вперше показали по американському телебаченню. Серед лавреатів були Френк Сінатра та Дюк Еллінґтон.

▪ 1963 р. — президент США Ліндон Джонсон підписав розпорядження про заснування Комісії на чолі з Верховним суддею Ерлом Ворреном для розслідування замаху на президента Джона Кеннеді, вчиненого тиждень перед тим.

▪ 1994 р. — Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про охорону біологічного різноманіття, підписану 11 червня 1992 у Ріо-де-Жанейро.

▪ 1999 р. — з метою запровадження атрибутів української державності Указом Президента № 1507/99 було постановлено, що офіційними символами глави держави є: Прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України.

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

▪ Григорій Квітка-Основ'яненко, український письменник.

Симонів Матвій (Номис Матвій), український етнограф і фольклорист.

Григорій Косинка, український письменник Розстріляного відродження, учасник Перших визвольних змагань.

▪ Андрій Воробей, український футболіст («Шахтар» Донецьк, збірна України), найкращий бомбардир чемпіонату України 2000р.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване