Logo
21 Жовтня 2020, 15:30
Теги: жінки

Три успішні жінки Франківщини у рейтингу "100 найвідоміших жінок України"

Редакційною колегією Фокуса склала рейтинг ста найвідоміших жінок України. В обговоренні претенденток брали участь експерти в області політики, економіки, соціальної сфери і культури.

Впливовість оцінювалася за п'ятьма критеріями: здатність самостійно приймати ключові для країни і певної сфери рішення, вплив на громадську думку, бізнес-вплив, родинні зв'язки і особиста популярність, пише Типовий Франківськ.

Особливістю рейтингів найвпливовіших жінок тих років було те, що їх учасниць оцінювали найвпливовіші чоловіки країни.

48 місце очолила Тіна Кароль.

Тіні Кароль - 35 років.

Вона відома українська співачка з Івано-Франківська. 

Цьогоріч, 15 вересня, співачка відзначила 15-річчя естрадної діяльності, випустивши альбом «Для своїх». У «Ютубі» Кароль презентувала 18-хвилинну відеотрілогію, що складається з композицій «Знайти своїх», «Човник» та «Небо». Це ліричні балади в стилі соул. Відео набрало 1,5 млн переглядів.

 Юлією Санін пісня «Вільна» (саундтрек до фільму «Віддана») набрала 9,1 млн переглядів, а композиція «Пам'ятаєш», виконана з молдавсько-європейською зіркою Даном Баланом, - 10 млн. 

Крім участі в телепрограмі "Голос країни" та "Танці з зірками", співачка знялася в комедійному серіалі «Великі Вуйки-2» продюсера і актора Юрія Горбунова.

На 63 місці - Анастасія Станко.

Анастасія Станко, 34 роки. 

У 2018-му Станко випустила розслідування «Таємний ізолятор СБУ», в тому ж році в Нью-Йорку отримала Міжнародну премію за свободу преси, а у 2019-му - нагороду за відвагу від International Women's Media Foundation. З серпня 2020 го Станко - головний редактор Hromadske.

На 96 місці - Ірма Вітовська-Ванце.

 

Ірма Вітовська родом з Івано-Франківська, їй 45 років. 

За  роль "Баби Прісі" актриса отримала премію «Київська пектораль». Потім режисер Володимир Тихий за мотивами вистави зняв фільм «Брама», перенісши образ Прісі на екран. У минулому році за цю роль національна премія «Золота Дзиґа» відзначила актрису в номінації «Краща головна жіноча роль».

Інший знаковий персонаж Вітовській-Ванцев - Галина, мама, надмірно опікуються свого 25-річного сина в трагікомедії режисера Антоніо Лукича «Мої думки тихі». За неї актриса отримала на ОМКФ статуетку «Золотого Дюка», стала лауреатом національної премії кінокритиків «Кіноколо» ( «Краща актриса») і національної премії «Золота Дзиґа» в номінації «Краща головна жіноча роль».