Logo
30 Червня 2019, 19:31
Теги: птиця

Фазани, кеклики і китайські пухові кури: калушанка вирощує екзотичну птицю

На своєму невеличкому і затишному подвір'ї жінка вирощує екзотичну птицю.

У Підгірках на своєму подвір'ї начальник служби в справах дітей Калуської міської ради Леся Дзундза розводить екзотичну птицю, — повідомляють "Вікна". У спеціально облаштованих вольєрах водяться фазани, кам’яні куріпки (кеклики), куркиорпінтонів, китайські пухові курки, перепілки, кролі каліфорнійці. Біля будинку господині можна побачити й рідкісні види рослин, такі як жимолость, ірга, кизильник та інші.

Розведенням екзотичної птиці жінка займається вже рік. Усе розпочалося із захоплення рідкісними породами курей.

"Мені захотілося розвести орпінтонів, що я власне і зробила. З того моменту мене зацікавило це заняття і я почала купувати і розводити незвичайну птицю,— каже пані Леся.

Ранок господині розпочинається о пів на сьому. Саме в цей час вона прокидається, щоб погодувати всю дрібну птицю. Трохи раніше встає чоловік пані Лесі, який годує великих птахів та інших свійських тварин. Більша частина птахів живе у вольєрах, які розташовані на вулиці.

"Споруди намагалися розміщувати ближче до природних умов, адже це важливо для вирощування птиці. Добре, щоб у вольєрі була посаджена рослинка, наприклад, у нас є трилисна верба і форзиція", — зазначила Леся Дзундза

Птахів калушанка годує кормосумішшю й овочами двічі на день — зранку і ввечері. У день іде близько 200 г корму на одну птицю. Окрім того, зараз почнуть дозрівати кабачки, буряки, часник. Ці овочі полюбляють кури, кролі та індики. Загалом в день корм для птиці обходиться мінімум у 100 гривень.

За словами Лесі Дзундзи, найдорожчі тварини у її господарстві — фазани:

"Пара срібних фазанів коштує 2000 грн, золотих — 1000 грн, а пара кекликів — 700 грн".

Розповіла жінка й про труднощі виведення екзотичної птиці.

"Перші інкубації — це не так просто. Здається, що поставив яйця і чекаєш, коли вони вилупляться, адже в інструкції все начебто написано. Проте є певні нюанси. Особисто мені потрібно було консультуватися із досвідченими людьми. Дуже ретельно треба стежити за умовами і за температурою. Прикро, але в період негоди за два дні до завершення інкубації я викинула 20 перепелиних і 20 фазанячих яєць. Вони просто не встигли вилупитися, світло раптово зникло на два дні і ми немогли нічим підтримати температуру, а генератора, на жаль, у нас не було".

Леся Дзундза зазначає, що птиці невибагливі, а наш клімат досить сприятливий для розведення. До прикладу, фазани витримують навіть 30-градусний мороз. Головне — птицю гарно годувати і створити природні умови для того, щоб вона мала де заховатися від сонця і дощу.

Окрім екзотичної птиці, на подвір'ї пані Лесі можна побачити й екзотичні рослини, розведенням яких близько п'ять років займається її чоловік. Серед них — кумі, кизильник, ірга, жимолость, абрикоси, ківі, ягоди годжі, лохина. Ягоди жінка переважно морозить на зиму або ж закриває компот. Також подружжя вирощує екзотичну зелень.

Господиня зазначає, що не завжди вдається кожній рослині приділити увагу:

"Іноді щось доводиться пропускати, бо за браком часу через роботу й особисті справи не встигаєш доглядати. Тому все ідеально не може бути. Але коли їдемо кудись в гості або на відпочинок, то можемо попросити сусідів, щоб приглянули за нашим господарством".

Леся Дзундза каже, що хотіла б, щоб її з чоловіком захоплення у майбутньому переросло у невеличкий бізнес.

"Зараз розвиток нашого господарства перебуває на початковій стадії. Можливо, як буду на пенсії, то серйозніше буду займатися цією справою".

Іноді, щоб насолодитися результатами праці, не вистачає часу, каже господиня:

"Деколи хочеться сісти і подивитися на всю цю красу, але не вистачає часу. Добре, що є такий день, як неділя, коли не можна працювати, тож, є нагода поспостерігати й налюбуватися всім".