Коли гуцули трембітають, їм сприяють самі Карпати. Україні належить найдовший музичний інструмент у світі - трембіта. Колись це був засіб зв'язку, та зараз усе змінилося і вона віддана лише музиці.
Її звуки ні з чим не сплутаєш, однак, навчитися грати на трембіті непросто.
Життя Василя Грималюка із села Шепіт, що на Косівщині, відзначене блискавкою. Одна вдарила його самого у тридцять років, а вражені небесним вогнем смереки він шукає для роботи - майструє трембіти із так званих "громовиць".
Розколювати, видовбувати, клеїти, огортати березовою корою - процес кропіткий. Робота над однією трембітою може тривати близько місяця.
А ось старшого трембітаря Миколу Григоровича місцеві називають мольфаром. Кажуть, що він не лише вміє грати на гуцульських інструментах, але й розганяє хмари та пророкує. Сам же він називає себе травником.
"Моя душа віщує, що через три-чотири роки те все заспокоїться. Я відчувають так організмом, від природи", - пророкує мольфар закінчення війни в Україні. За його словами, українцям потрібно "згуртуватися", і через "років десять" життя в країні стане кращим.
Ще один трембітар Микола Василевич - рекордсмен із Книги рекордів карпатського краю. Він першим виконав гімн України на трембіті за одну хвилину та п'ятнадцять секунд. Раніше чоловік працював у ДАІ на посту в Яремче.
"Хлопці їхали з похорону, машиною, порушили, зупинив, а вони кажуть: "Не пишіть, ми вам заграємо". Вони витягли 6 трембіт і почали грати. То було щось цікаве", - згадує пан Микола. Відтоді він затятий трембітар.
Детальніше в сюжеті ТСН: