Сьогодні ніч на Івана Купала.
Сьогодні свято Івана Купала – традиційне східнослов'янський свято, яке традиційно відзначають у ніч перед Івановим днем з 6 на 7 липня. Купальська ніч або Іванів день — одне з найзагадковіших і непередбачуваних в циклі літніх свят у церковному календарі липня, пише УНІАН.
Якого числа Івана Купала в 2019 році
За новим літочисленням Івана Купала відзначається 7 липня і вже не пов'язане з днем літнього сонцестояння, хоча більшість езотериків продовжують святкувати його саме 22 червня. Незважаючи на це, свято не втратило своєї магічної сили, і багато купальських замовлянь, пов'язані з вогнем і водою успішно застосовуються в наші дні. З дня Івана Купала до Петрового дня, що відзначається 12 липня, завдяки потужній енергетиці природних стихій, можна здійснювати купальські ворожіння, які володіють найвищою точністю в році.
Ворожіння на Івана Купала
Біля «мовчазної води» на Івана Купалу ворожили на кохання чи удачу. На заході кидали камінчик в таз з водою, задумуючи бажання. Якщо парне число кіл піде — здійсниться, а ні — тоді не чекай. Загадати бажання можна було, пустивши вінок по воді. Якщо попливе вінок далеко, то і бажання збудеться. В яку сторону вінок поплив, звідти і нареченого чекати, а на місці стоїть — не скоро заміж іти. Якщо вінок піде на дно — чекай невдачі в любові: «Вінок потонув — милий обдурив». А от якого милого вибрати? Допоможе ворожіння на папороті. Скільки претендентів — стільки гілочок. Загадати на кожну і все на дно опустити. Хто швидше спливе — за того й заміж іти.
Найвідоміший спосіб хоч щось з'ясувати про майбутнє улюбленого і про життя взагалі – пустити на воду вінок із запаленою на ньому свічкою. Якщо вінок пішов до дна відразу ж – коханий розлюбив. Вінок пристав до берега – доведеться чекати весілля як мінімум ще рік. У кого вінок буде плавати найдовше, та буде найщасливішою, а у кого свічка довше прогорить, дівчина проживе довге життя.
Також можна гадати на воску в цю ніч. Свічку треба поламати на шматочки і скласти в ложку, розігріти її на вогні до повного розплавлення воску, а потім різко рідку масу вилити в склянку з холодною водою. За отриманою фігуркою зазвичай ворожать – і обов'язково при свічках.
Ворожіння на травах. В ніч на Івана Купала дівчина рве різні трави і квіти, прийшовши додому, ховає їх під подушку і лягає спати. Вранці дівчина перевіряє, які трави їй вдалося зібрати. Якщо набралося дванадцять різних трав, значить, в цьому році вона вийде заміж.
Ворожіння на березі. На свято Івана Купала дівчата зривали сім маленьких березових гілочок, змішували їх і витягували одну. Якщо вдавалося вибрати гілку рівну і гладку, значить, і життя буде довгим і спокійним. А якщо траплялася гілочка з горбиками, значить, багато перешкод буде в долі.
Ворожіння на ромашці. Дівчата наливали в широку і неглибоку ємність воду, поміщали в неї дві квітки ромашки без стеблинок. Якщо квітки пливли в різні боки – один від одного – закохані розлучаться. Якщо продовжують плавати поряд – будуть разом все життя.
Ворожіння по колам на воді. Треба було набрати воду в широку ємність. Потім загадували бажання і кидали у воду невеликий камінчик. Парне число кіл на воді – бажання здійсниться, непарне – не виконається.
Ворожіння на кленовому листі. Дівчата підходили до клена та піднімали з землі опалий лист. Потім рахували, скільки у нього гострих стирчать куточком країв. Парна кількість – задумане здійсниться. Непарне – сподіватися не варто.
Прикмети на Івана Купала
Досить часто наші предки намагалися спрогнозувати майбутній урожай в залежності від погоди. Наприклад, якщо на Івана Купала дощова погода, доброго врожаю в наступному році не буде точно. А ось якщо рясна роса, то це вже зовсім інша справа, адже тоді врожай буде багатим і плідним. Коли ж у святкову ніч на небі багато зірок, то буде багато грибів.
Вважалося, що виходять на полювання не тільки лісовики і русалки, але й відьми, які можуть нашкодити худобі, та й всім людям. Наші предки захищалися проти них за допомогою кропиви, розкладаючи її на підвіконнях і на порозі.
Якщо в цей день вище всіх перестрибнути через вогнище, то, за народними повір'ями, у цієї людини в прийдешній рік буде більше везіння та удачі.
Якщо вас цікавить, якою буде погода найближчим часом, в день Івана Купала дуже легко зробити метеорологічний прогноз: піде дощ – значить, через тиждень встановиться спекотна і суха погода і буде залишатися такою до самого кінця літа.
Любителям робити домашні заготівлі, варто звернути увагу і на ще одну прикмету свята: якщо в ніч на Купала на небі добре видно зірки, а на зорі випаде сильна роса – чекайте великий врожай грибів, огірків та інших овочів.
У потенційних наречених ще одна можливість перевірити, чи влаштують вони в цьому році особисте життя. Можна зібрати затемна трави та квіти, покласти під подушку, а вранці перевірити: якщо набралося дванадцять різних видів – весілля точно бути.