Logo

Івано-Франківський міжнародний аеропорт потребує реконструкції: депутати звернулися до президента

Сьогодні, на 19-ій сесії Івано-Франківської міської ради депутати обговорювали необхідность реконструкції Івано-Франківського міжнародного аеропорту.

Івано-Франківський міжнародний аеропорт є єдиним аеропортом у регіоні, що користується великим попитом серед туристів та мешканців Прикарпаття. Івано-Франківський аеропорт належить до аеропортів класу «Б» та здійснює запасні функції для аеропортів міст Львів, Чернівці, Бориспіль. Впродовж останніх років спостерігається тенденція щодо збільшення пасажиропотоку.

До 2010 року цілісний майновий комплекс аеропорту Івано-Франківськ знаходився у комунальній власності територіальних громад області. У 2010 році аеропорт передано у концесію з ТзОВ «Скорзонера» терміном на 30 років. Згідно з умовами договору, компанія була зобов’язана вкласти в реконструкцію та покращення комплексу не менш ніж 50 млн грн. Однак за цей період інфраструктура аеропорту зазнала виключно руйнувань та занепаду, а економічний результат діяльності є дотаційним.

2 серпня 2019 року, під час свого першого візиту на Прикарпаття, Президент України Володимир Зеленський публічно домовився із директором ТОВ «Скорзонера» Олександром Шевченком про реконструкцію Івано-Франківського міжнародного аеропорту.

«Ми домовилися і хочемо, щоб протягом півтора року в Івано-Франківську був хороший міжнародний аеропорт», - заявив тоді Володимир Зеленський. Однак жодних дій після цих публічних заяв так і не було вчинено.

"Сьогодні Івано-Франківський міжнародний аеропорт потребує невідкладного вирішення питання щодо ремонту злітно-посадкової смуги та модернізації пасажирського терміналу. Допоки аеропорт чекає обіцяного ремонту, наш регіон та місто втрачає туристів.
Ми заявляємо, що місто Івано-Франківськ зацікавлено у реконструкції аеропорту та готове долучитися до спільної реалізації цього проєкту.
Звертаємося до Президента України взяти під особистий контроль подальшу координацію питання щодо реконструкції Івано-Франківського міжнародного аеропорту та включити реалізацію проєкту до державної програми щодо будівництва аеропортів країни", - йшлося на сесії.

Нагадаємо, 8 грудня цього року, на засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, під головуванням депутата обласної ради, ВО «Платформа громад», голови постійної комісії з прав людини, законності та правопорядку, Тараса Виноградника, також розглядали питання про стан виконання договору концесії щодо "Мiжнародного аеропорту Івано-Франківськ". Тоді йшлося про те, що через відсутність міжнародних рейсів, аеропорт може втратити статус міжнародного.