Logo
31 Липня 2019, 13:29

Мамонти, носороги та мольфари: у мальовничій Старуні відбудеться унікальний фестиваль

Восени в селі Старуня Богородчанського району відбудеться масштабний фестиваль «ТаПіаріАрт-раут».

Фестиваль покликаний показати культурну спадщину села Старуня. Подія несе собою культурно-екологічний проект «ТаПіаріАрт-раут». Сюди входять комплекс організаційних, творчих та культурних заходів, які спрямовані на культурну реалізацію села, пише Типовий Франківськ.

Як розповідає сільський голова Старуні Іван Мосюк, проект здобув перемогу та визнаний найкращий в конкурсі культурно-мистецьких проектів «Малі міста – великі враження».

«Я довго думав над темою проекту. І виникла ідея про топіар фігури (стрижка кущів і дерев декоративним методом – ред.). Ця ідея є досить екологічною. Зауважив, що в Україні такого ще немає. Нас включили до одного із найкращих проектів. І наш задум єдиний отримав фінансування 4,5 мільйони гривень», - розповідає Іван Мосюк.

Під час фестивалю встановлять вирізані з кущів скульптури тварин, яких було знайдено в старунських озокеритних шахтах у 1907 році. Чотири великі фігури та декілька малих, серед них: мамонт, носоріг, тигр та олень. Також буде відтворене перше поселення людей Льодовикового періоду.

Також на фестиваль запросили мольфарів, трембітарів, фольк-рок групи, танцювальні колективи.

Крім того, як уже писав раніше Типовий Франківськ, родзинко фестивалю буде встановлення рекорду України з одночасної гри на барабанах понад 100 осіб.

Планують вражати гостей фестивалю й вогняним шоу, 3D-шоу з доповненою реальністю. Для малечі передбачено розваги та різні майстри класи.

Для проведення фестивалю відведено понад 10 гектарів площі біля Старунського вулкану. Як зазначає сільський голова, територія буде огороджена для безпеки відвідувачів фестивалю.

«Ми вже закупили стовпці, які будуть огороджувати геологічні пам’ятки( озокеритні шахти, місце де знайшли тварин). На них буде знак геологічної пам’ятки Старуні. Плануємо провести освітлення та встановити камери спостереження», - каже Іван Мосюк.

Тож це унікальне дійство покликане показати епоху часів коли селом бігали мамонти, а за ним ганялись мисливці.