Logo
26 Березня 2019, 19:11

Молодий калушанин із ДЦП став тренером-реабілітологом

Владислав Красій із дитинства хворів на ДЦП. Тому мати водила його на різні процедури та уроки лікувальної фізкультури. З 14-річного віку хлопець зацікавився цими заняттями, оскільки зрозумів, що це необхідно для його здоров’я. Розпочалося все зі щоденних віджимань від підлоги, які через пів року принесли перші результати.

Владислав зрозумів, що завдяки інтенсивнішим індивідуальним заняттям зможе натренувати все тіло. Хлопець, довго не роздумуючи, пішов займатися в один із спортивних комплексів Калуша під наглядом кваліфікованого тренера. Згодом він вступив до Коломийського медичного коледжу. Там ще більше надихнули його працювати над собою чемпіони України з бодібілдингу Михайло Павлюк і Євген Лящовський.

Владислав почав глибше вивчати свій діагноз і реабілітацію, читаючи масу різної спортивної літератури і вивчаючи анатомію. Він зрозумів, що може бути прикладом для хворих людей.

Зараз хлопець закінчив курси реалібітолога й оздоровчо-лікувального масажу. Працює тренером-реалібітологом та ЛФК-інструктором у одному зі спортивно-оздоровчих комплексів Калуша. Владислав Красій розповів "Вікнам" про особливості роботи тренера-реабілітога та лікувальну фізкультуру.

Найчастіше до Владислава звертаються люди, які пережили інсульт, ДЦП, травми опорно-рухового апарату, протрузії:

"Особливості тренування людей з різними травмами полягає в тому, що, залежно від захворювання, під кожного клієнта підбирається окремий комплекс вправ з урахуванням фізичної активності та хвороби".

Важливе значення для здоров’я травмованих людей має лікувальна фізкультура, каже реалібітолог:

"Звичайно, якщо є хвороба, необхідно проконсультуватися з лікарем. Але навіть для підтримки стану здоров’я можна займатися спеціальними профілактичними вправами".

Окрім збереження та підтримання хворого організму, ЛФК також має й інші завдання, наголошує Владислав:

"Важливо попередити ускладнення, які може викликати хвороба і ті, які можуть виникнути внаслідок вимушеного спокою. Також важливо стимулювати організм у боротьбі з різними захворюваннями".

Реабілітолог використовує різні види лікувальної фізкультури. Серед них — спортивні вправи, гімнастика, силовий та реабілітаційний тренінг за допомогою тренажерів при порушеннях і патологіях опорно-рухового апарату, а також використовує дошку Євмінова, яка корисна для відновлення хребта та профілактики інших захворювань.

 

Займатися ЛФК можна в будь-якому віці, адже, окрім тренажерів, використовується гімнастика та профілактор Євмінова, які безпечні в будь-якому віці. Важливе значення має момент, коли людина розпочала реабілітацію. Адже чим швидше розпочати відновлення, тим буде кращий буде результат. Одразу зупиниться негативний прогрес захворювання і людина якісніше реалібітується.

ЛФК у поєднанні з масажем, медикаментозним лікуванням та плаванням може дати неймовірні результати. Навіть — вилікувати від ДЦП, переконує реабілітолог:

"Так, на мою думку, це можливо. Головне регулярно проходити лікування і займатися плаванням хоча б 2-3 рази на тиждень. Взагалі плавання рекомендую всім для загального оздоровлення організму, а особливо дітям та дорослим, які хворіють на ДЦП".

Лікувальна фізкультура не може призводити до негативних наслідків і є абсолютно безпечною. Ризики можливі тоді, коли пацієнт відмовляється виходити на контакт із лікарем і не виконує вправи, або за станом здоров'я не може виконати програму фізичної реабілітації.

Ірина КМІТЬ, журналіст