Учора керівники проєкту прийняли рішення про початок будівництва другого казкового містечка на Прикарпатті.
Про це в мережі повідомив один з будівників Андрій Боєчко, пише Типовий Франківськ.
Косів і Рахів - саме в цих містах ми планували будувати нові поселення, однак природа внесла певні корективи. Повені в Верховині, зсуви і катаклізми, з якими ми досі не впоралися, показали, що найперше, що ми маємо враховувати при виборі місця, - це безпека мешканців. Рахів і Верховина постраждали від природного лиха набагато більше, ніж Косів, тому починати будувати щось нове в Рахові нині майже нереально. Там відновлюють інфраструктуру, пошкоджену нещодавніми повенями. Під Косовом, де ми знайшли чудову локацію, зсувів не було. Там пологі схили, листвені дерева і повна безпека. Місцина дуже схожа на ту, яку ви бачили в фільмі Володар перснів", - каже Боєчко
Косів знаходиться біля підніжжя Карпат, тут є гірськолижний курорт, водоспад Гук, багато музеїв, готелів і ресторанчиків.
Плюси і мінуси Косівського Гобітленду в порівнянні з Верховинським Гобітхілом:
Найбільший плюс - це транспортні розв’язки і нові дороги.
Локація рівновіддалена від трьох районних центрів Прикарпаття - Снятина, Коломиї і Верховини, та від двох обласних центрів - Івано-Франківська та Чернівців.
До поліклініки і магазинчиків - менше кілометра. До гірськолижної траси - десять хвилин їзди на авто.
Навколо Гобітленду дубовий ліс.
Тут є багато місця, щоб побудувати повноцінну кінну базу.
Є джерела з яких можна пити.
"Крім традиційних будиночків гобітів ми маємо намір побудувати три-чотири будиночки на деревах, кілька купольних та кам’яних будівель. Можливо, буде і копальня гномів", - зазначає Андрій.
Якщо в власності гобітхільців є по півтори-дві сотини землі, то гобітлендці матимуть по 4-5. Перед будиночками буде більше квітів і кущів. Планують побудувати і невеличкі теплиці.
До Гобітхілу доводиться 500-600 метрів підніматися в гору, до Гобітленда буде прокладено асвальт.
Людям старшого віку і родинам з маленькими дітьми тут, в Косові, буде комфортніше і безпечніше.
"З мінусів - це звичайно вид! Гобітхіл серед гір, панорама Гобітленду «бідніша». Гори починаються за кілометр-півтора. Гобітхіл майже «дикий», Гобітленд значно цивільніший. В містечку буде 25-30 хатинок. Сподіваюся, що до кінця осені 10 будиночків будуть готові"- каже Андрій Боєчко.