Logo
31 Жовтня 2021, 18:02

Ніхто нікому нічого не винен: як відрізнити справжнього друга від фальшивого

Дружба — одна з найкращих речей у житті.

Друзі, в яких ми можемо бути впевнені, безумовно, кращі за інших. Проте процес спілкування з близькою людиною може бути і руйнівним.

Головне вчасно це розпізнати, щоб знати чи потрібно закінчувати таку дружбу.

Дружба перетворюється в змагання

Ділитися своїми досягненнями і радіти успіхам один одного нормально, але традиційні п'ятничні посиденьки не повинні перетворюватись на ярмарок марнославства. Якщо ви готуєте до чергової зустрічі короткий перелік своїх досягень можливо щось пішло не так. У разі невдачі один повинен підтримувати, а не самостверджуватися за ваш рахунок. Інакше це негативно впливають на нашу самооцінку і співвідчуття, а хіба ви цього хочете?

• Відстоюється позиція лише одного — непоступливість

У вас напевне не тільки загальні інтереси, наприклад, один полюбляє мексиканську кухню, а інший — японську,  але замість того щоб чергувати ресторани щоразу замовляєте те, що замовлює друг. Під час посиденьок ви слухайте тільки джаз, хоча самі любите рок. Гру в одні ворота варто припинити — дружба працює на принципах взаємності.

Підтримка зв'язку

Ніхто не повинен бачитись щодня і телефонувати раз на тиждень. Дружба не обов'язок, тут ніхто нікому нічого не винен. Фальшиві друзі телефонують вам тільки коли щось хочуть або не були б проти почути нову плітку. Справжні друзі завжди залишаються на зв'язку, незалежно раз на тиждень чи на місяць, просто тому, що їм важливі ви і те, що відбувається у вашому житті. Їм не потрібно знати останню пікантну подробицю про ваші взаємини. 

Принизливі зауваження або спроби змінити тебе

Видаються за жарт, говоряться з посмішкою і приказкою типу "я хочу як краще". Коли образа має доброзичливу форму (це називається "подвійне послання"), розпізнати його складніше, але не дайте себе обдурити.

Поруч з людиною ви не відчуваєте себе собою 

В ідеалі дружні відносини мають розвиватися разом із вами, при цьому дозволяти залишатися собою. Проте деякі дружні відносини застрягають у минулому, тоді друзі стають застарілими версіями самих себе. Така дружба дуже обмежує, наче ви не можете бути тим, ким є насправді.

 Ці відносини виснажують, а не додають енергії

У відносинах буває всяке, але в цілому вони швидше повинні мотивувати, підтримувати вас. Якщо дружба перетворилася в подолання і ви тримаєте за неї тільки через ностальгічні відчуття — пора з цим зав'язувати.