Logo

Олег Серняк: про політичні скандали в державі

Олег Серняк політолог, кандидат наук з державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, депутат Івано-Франківської районної ради від Політичної Партії "Всеукраїнське Об'єднання Платформа Громад", у програмі Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» «Про головне в деталях» з Іваном Гладишем, говорили на тему : «Осінь політичних скандалів – куди рухаються процеси в державі».

photo-2021-10-07-11-55-30-2

Тема програми виникла на основі резонансного документального фільму «Офшор 95» про таємниці офшорного бізнесу президента Володимира Зеленського та зв’язок з грошима бізнесмена Ігоря Коломойського.

«Офшор - це міжнародний фінансовий злочин, незважаючи на те була людина на посаді чи не була.
Те, що це отримало негативний резонанс в міжнародній арені для зовнішнього іміджу України це однозначно», - каже Олег Серняк.

Також депутат висловив здивування щодо відсутності офіційного коментаря президента Зеленського про ситуацію, яка склалася на основі виходу фільму.

«Чуємо тільки якусь позицію та коментарі представників офісу президента, його радників. Це явно не позиція президента. Адже, як би там не було, в цій справі ключовий слід падає саме на Володимира Зеленського. Власне від нього має бути основний коментар. Чому так було? Чому так сталося? Чи це дійсно були вимушені заходи і для цього є якесь логічне пояснення? Хоча, це складно сказати, тому, що головні причини для створення офшору - це легалізація незаконних коштів і ухиляння від сплати податків», - каже політик.

Наслідком оприлюднення у фільмі документів, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії й частково підтвердили схему переказування коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського до офшорних фірм Володимира Зеленського та його соратників, виникло запитання, чи є передумова для перевиборів, або дострокових виборів президента України.

Серняк з цього приводу зазначив: «Швидше за все дострокових виборів президента не буде. Чи будуть дострокові вибори Верховної Ради?! Так, можливо. Тому, що в суспільстві здійнявся певний негатив. Позитивне враження про президента у людей після перегляду даного фільму навряд чи склалося».