Днями інвалід l групи з порушенням зору Марія Гогільчин вкотре звернулася у мережі Facebook із закликом до справедливості.
На пані Марію було складено протокол про порушення ст. 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Для дачі пояснень незрячій жінці необхідно було 11 жовтня 2021 року з’явитися на засідання адміністративної комісії.
Як вже раніше повідомляв Типовий Франківськ, над головою жінки розташований банкетний зал ресторану «Титанік». Гучні крики, музика в нічний час, салюти не дають спокою вже кілька років Марії та всім жителям будинку. Неодноразово Марія Степанівна зверталася до працівників поліції за допомогою, проте, це не давало жодного результату.
За те, що вона бореться за свої права на спокійне життя свого та всього будинку, 10 серпня до Івано-Франківського районного управління поліції надійшло звернення від адміністраторки закладу «Титанік» Галини Мазур, яка повідомила, що жителька Марія Гогільчин 5 серпня здійснила неправдивий виклик на лінію 102 по факту порушення норм шуму у нічний час.
«Ознайомившись з матеріалами справи зрозуміла, що Мазур Галина Іванівна написала заяву в поліцію, щоб мене притягнули до адміністративної відповідальності. В такий ганебний спосіб залякування намагаються прикривати свою незаконну ресторанну діяльність в офісних приміщеннях, що надбудовані над нашою квартирою та систематично порушують наше спокійне і безпечне проживання» - прокоментувала Марія Гогільчин.
Фахові юристи, які представляли сторону Марії Гогільчин на засіданні комісії зауважили, що адміністративна справа, яка складена на жінку оформлена з грубими порушеннями:
«Вона не пронумерована, немає опису матеріалів, немає зазначених свідків, понятих, не роз'яснено права, не враховано інвалідність, не долучено інших матеріалів, які важливі для вірогідності протоколу. Відповідно, якщо така перевірка не проведена, дільничний не мав право складати протокол адміністративного правопорушення тим більше не спрямовувати до адміністративної комісії. Також строк розгляду справи закінчився, тому вона підлягає у будь-якому випадку закриттю».
В залі засідання попросили, щоб дільничний наступного разу при складанні на громадян адміністративний протокол був уважніший, та ретельно проводив перевірки.
Старший дільничний додав, що заяви надходять часто від двох сторін. Від Гогільчин Марії про порушення тиші, та зі сторони «Титаніка» про неправдиві виклики поліції.
«Остання заява яка у мене була на розгляді, це заява від ресторану «Титанік». В якій вказувалося про те, що виклики поліції жителькою будинку Марії Гогільчин на ресторан були неправдивими. Зробивши звірку заяв, виявив, що 5 серпня приїжджали й справді працівники поліції згідно з рапортом патрульної поліції. В результаті, коли дільничі прибули на місце подій, порушень тиші виявлено не було. Оскільки в мене не було відеодоказів, свідків, 12 серпня було складено протокол спрямований в адмінкомісію для того, щоб зібралися дві сторони та розібралися в даній ситуації» - прокоментував працівник поліції.
Марія Гогільчин в залі засідання сказала, що 05 серпня зверталася до поліції не один раз, а 3 рази: о 22:32, 23:23 і 01:40 (6 серпня). Проте, поліція приїжджаючи на виклики не застосовувала жодних дій.
«Патрульна поліція мені пояснила, коли вони на місці подій, музику виключають, як тільки поїдуть, музика знову буде продовжуватися. Також додали, якщо я вважаю, що поліція не допомагає, то нехай я скаржуся. Так і було, як тільки поїхав наряд - музика відновилася», - додала Марія Степанівна.
На засіданні члени комісії одноголосно проголосували про закриття даної справи відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП якою передбачено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події та складу адміністративного правопорушення, що є реабілітуючою підставою для закриття провадження.