Logo

Прикарпатське село Пійло змагатиметься за звання найгарнішого в Україні

Село Пійло, що на Калущині, змагатиметься за звання "Найгарнішого українського села". 

Про це повідомляють на сайті Калуської міської ради.

Найгарніше українське село – проєкт команди Made in Ukraine, який має на меті відкриття українських селищ задля розвитку зеленого туризму, збереження їх самобутності та історії. Це проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади. Саме з метою візуалізації самобутності села Пійло старостою Пійлівського старостинського округу Галиною Гелегою разом з головним спеціалістом загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яною Думенко було подано аплікаційну форму для участі в конкурсі від команди Made in Ukraine.

Конкурс триватиме по 20 вересня. З 25 вересня по 25 жовтня триватиме голосування. З 1 по 15 листопада працюватиме професійне журі. Оголошення переможців відбудеться 16 листопада. Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проєкту.

Сутність та плани проєкту:

•    організація експедицій, де команда відкриває гарні сільські локації;
•    створення естетичного візуального контенту;
•    проведення щорічного конкурсу на найгарніше українське село;
•    видання гранту на подальший розвиток та облаштування села чи селища-переможця.

Проєкт був вигаданий  для того, щоб показати, що мандрувати можна не тільки Києвом, Львовом або Одесою, а й маленькими селами, тому що вони зараз неймовірно гарні. Після чотирьох років подорожей Україною стало зрозуміло, що політика децентралізації позитивно вплинула на регіони. Села стали охайнішими, в них розбудовується інфраструктура, грантова допомога дала можливість робити певні атракції, реставрувати історичні пам’ятки. Села дійсно оживають.

Команда Made in Ukraine хоче відкрити туристам усі ці красиві і самобутні села, показати усю їх просту земну красу, неповторність і архітектуру, яка дуже важлива для нашої країни.