Logo
6 Жовтня 2021, 18:29

Як правильно бігати восени, щоб не захворіти

Звичайно, погода восени не завжди дуже хороша, і дуже часто йдуть дощі, але для справжніх спортсменів це зовсім не привід сидіти вдома.

Незважаючи на те, що вже не зовсім спекотно, а місцями навіть занадто холодно, - це не привід припиняти займатися спортом, навіть не вулиці. Тому, ми вирішили розповісти вам, як правильно бігати восени, щоб ви не захворіли.

Одяг

В першу чергу потрібно звернути увагу на те, що бігати восени може бути досить холодно. Тому потрібно тепло одягатися, але важливо, щоб одяг не заважав вам рухатися. Тому фахівці радять одягатися у кілька шарів. Наприклад, спочатку термобілизна, а потім вже кофта і штани. Але не забувайте про рукавички і шапку, адже без них можна дуже легко захворіти.

Як правильно бігати восени: розминка

Звичайно, перед заняттями спортом потрібно обов'язково робити розминку. І осінь не робить ніяких винятків. Тільки от один нюанс: розминку потрібно робити вдома.

Дихання

Це дуже важливо, особливо восени, адже правильне дихання при бігу може спростити вам завдання в рази. Щоб правильно бігати восени не потрібно відразу ж дуже швидко нарощувати темп. Намагайтеся робити це поступово. І для початку радять бігти підтюпцем, адже це безпечний спосіб не тільки для дихання, але і для суглобів.

Тривалість тренувань

Якщо влітку ми могли бігати майже, скільки хотіли, то восени все не так. Перші тренування повинні бути тривалістю приблизно 10-15 хвилин. Далі час можна збільшувати до пів години. Варто додати, що кінець пробіжки дуже важливий. Потрібно повільним темпом переходити з бігу на ходьбу, щоб не пошкодити м'язи та відновити дихання.

Як правильно бігати восени: їжа

Звичайно, бігати на голодний шлунок не можна, але і їсти дуже багато теж не потрібно. Для початку вам допоможе легкий перекус, щоб прийти в тонус. А вже після пробіжки, через 30-50 хвилин можна і нормально поїсти.

Тепер ви знаєте, як правильно бігати восени, і ви точно не захворієте, і не отримаєте неприємних травм. 

 Фото з відкритих джерел ілюстративне.