Logo

Різдво Пресвятої Богородиці: 21 вересня – сьогодні вас врятує почуття гумору

21 вересня: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, пам'ятних подій, народних прикмет та іменинників цього дня.

Сьогодні, 21 вересня, в Україні відзначають День працівника лісу.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні у власників таких імен: Андрій, Євген, Олександр, Василій та Лука.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

Православна церква 21 вересня святкує одне з великих християнських свят у році - Різдво Пресвятої Богородиці. Інші назви свята: «Різдво Богородиці», «Осінні оспожинки», «другі Осеніни», «Мала Пречиста» (Велика Пречиста святкується в день Успіння Богородиці), «друга Пречиста», «Свято врожаю».

ПРИКМЕТИ ТА ТРАДИЦІЇ ДНЯ

▪ У цей день молитва до Пресвятої Богородиці має особливу силу, моляться про здоров’я і щастя сім’ї, дітей, ті, хто мріє про дитину, моляться Богородиці про те, щоб вийшло зачати дитину, ті, хто вже носить під серцем дитину, просять вдалих і легких пологів і здоров’я новонародженому.
▪ Особливо добре в цей день проявити доброту і зробити якусь благородну справу на благо людей, допомогти і проявити турботу, милостиню нужденному.
▪ У цей день потрібно просити в молитвах про найпотаємніше – Богородиця обов’язково почує і допоможе.
▪ Дівчата, які хотіли вийти заміж, на Другу Пречисту ворожили на судженого і намагалися вмитися до світанку, вірили в прикмету: “вмиєшся до світанку – до кінця року заміж вийдеш”. І в те, що “З ким будеш в цей день цілуватися – з тим все життя проживеш”.
▪ Господині намагалися на Різдво Богородиці порадувати сім’ю багатим столом, готували смакоту, пекли пироги з різними начинками, намагалися, щоб стіл буквально ломився від страв – дякували і вітали новий урожай на столі. Люди вірили, що чим більше страв на столі в цей день, тим багатшою буде людина в наступному році.
▪ На Другу Пречисту намагалися позбутися від старого одягу, вважаючи, що після цього свята починається новий період в житті.

ЩО СЬОГОДНІ НЕ МОЖНА РОБИТИ

▪ Свято Різдва Богородиці дуже світле, радісне, не можна оскверняти його поганим словом чи ділом, не можна ображатися, лихословити, злитися, заздрити, підвищувати голос на близьких і дітей.
▪ Не можна в цей день допускати поганих думок, помисли повинні бути чисті та щирі. Навіть недругу краще послати подумки благословення і прощення.


ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

▪ Томас де Гартман, український композитор, піаніст.

Іван Бяков, український радянський біатлоніст, дворазовий олімпійський чемпіон.

▪ Леонід Кисельов, український поет російського походження.

▪ Валентин Джима, український біатлоніст, учасник Олімпійських ігор (1994), батько Олімпійської чемпіонки (2014) Юлії Джими.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване