Logo
17 Жовтня 2020, 16:20

Рогатий і батон: в Укрзалізниці почали пояснювати значення деяких жаргонізмів

Експерти стверджують, що жаргонізми у залізничників виникли, перш за все, задля спрощення довгих, складних для вимови термінів.

Про це йшлося у повідомленні пресслужби Укрзалізниці, пише Типовий Франківськ.

Щоб пояснити значення деяких слів, які вживаються працівниками залізниць, компанія запустила рубрику "Жаргон Укрзалізниці.

"Проте ми з вами розуміємо, що мова залізниці — це особливе явище, і іноді за допомогою одного влучного слова залізничник може висловити весь спектр емоцій. Тож відсьогодні розпочинаємо рубрику "Жаргон Укрзалізниці", де будемо розповідати про цікаві слова, якими користуються працівники галузі", - йдеться у повідомленні.

Як розповідають в Укрзалізниці, словом «рогатий» називають електровози через те, що вони мають струмоприймачі (схожі на антени зверху), через які рухомий склад отримує струм від контактної мережі.

"Більше того, серія локомотивів того чи іншого виробництва також має свої назви. Так, до прикладу, "чехами" узагальнено називають електровози чехословацького виробництва серії ЧС, а от електровоз серії ЧС2 вже носить прізвисько "автобус", ЧС4 — "акваріум" або "батон", ЧС7 — "сарай загадок" або "челенджер". Електровоз ДС3 виробництва Дніпропетровського електровозобудівного заводу спільно із Siemens отримав жаргонну назву "Дуся", а "Авророю", "кайзером" та "мазей" називають електровоз серії ВЛ80", - розповіли у пресслужбі.