Сьогодні, 24 серпня в Івано-Франківську бойки з Вигоди вчили франківців давньому ремеслу сіноплетіння.
Майстер народного ремесла Мирослава Балазюк з селища Вигода, що на Долинщині, займається сіноплетінням вже рік, але зацікавилася схожою технікою соломоплетіння ще з дитинства, пише Типовий Франківськ.
Вироби з сіна бувають різного рівня складності. Для майстер-класу підбирали фігурку, яку могли б зробити діти.
"Сьогодні будемо робити голуба, як символ миру. Надіємося, що він настане в Україні. Це не важкий майстер-клас, під силу навіть дітям молодшого шкільного віку. Нам потрібне тільки сіно, точніше отава - дрібніше сіно, нитки та ножиці", - каже майстриня Мирослава Балазюк.
Сіноплетіння - це стародавнє бойківське ремесло, притаманне землеробам.
"Сіно коситься і використовується для годування тварин. Воно наявне в будь-якому господарстві. Його легко скручувати. Колись давно, сіно використовували не тільки в іграшках, але й як подушки, як матраци. Ну і звичайно робили іграшки для дітей", - каже Мирослава.
За словами майстрині, на майстер-класі були присутні вибори, які більш пристосованого до сучасного світу та відрізняються від тих, які робили наші бабусі.
"Вироби, які зараз є не належать до тих ще давніх. Це вже більш пристосовані до сучасного світу зразки. Щоб було цікавіше сучасній молоді. Ну і звісно техніка полегшена, адже існує багато технік. Сіноплетінням займаюся тільки рік, а соломоплетінням ще з дитинства. мені здається, що це легша техніка. Солому треба різати, заготовляти. А сіно тільки висушити. Це більше як скульптура. Розвиває моторику рук, уяву ат фантазію, перспективне мислення, бажання щось нове та природне внести у свій дім", - каже Мирослава Балазюк.
Голова громадської організації "Молода Просвіта" Євгенія Бердяк каже, що вироби з сіна екологічно чисті та надихаю.
"Сьогодні ми проводимо майстер-класи до Дня Незалежності. У нас є чотири майстер-класи, один з яких мені подобається найдужче. Це майстер-клас з сіноплетіння. Майстриня приїхала з Виготської ОТГ і буде представляє нам древню бойківську традицію плетіння зі сіна. Це різні вироби, іграшки для дітей з екологічних матеріалів, що теж надихає", - каже Євгенія Бердяк.