Logo
2 Серпня 2019, 10:00

Смак літа на центральному ринку Франківська: скільки коштують сезонні фрукти та ягоди

На українських ринках розпал фруктово-ягідного сезону: люди смакують та роблять запаси на зиму.

Журналіст Типового Франківська побувала на головному ринку міста та дослідила, які ціни пропонують для франківчан на серпень. А також протестувала, яким вийде середній чек при купівлі сезонних фруктів та ягід.

Отже, приблизна сума, яку доведеться витратити на одну закупівлю вітамінів - 300 гривень.

З середини липня ціни на українські ягоди поступово знижуються. Найдешевше можна придбати ожину 30-35 грн/кг замість нещодавніх 40-45 грн/кг.

Падіння цін пов'язують зі зростанням виробництва ягоди в українських господарствах. У цьому сезоні ожиною частково компенсують зниження пропозиції малини. А також, кажуть, що серед покупців набрала популярності лохина, хоч її вартість починається з 200 грн за кг.

Доступною залишається вітчизняна полуниця – 45-60 грн/кг, її привозять фермери з Одеської, Запорізької, Херсонської, Закарпатської та Чернівецької областей. Імпортна ж обійдеться 75-100 грн/кг.

"Люди більше беруть український продукт", - акцентують продавці.

Абрикоси, персики та нектарини вартують 40-50 грн/кг, залежно від сорту й якості жовтогарячих. Сливи можна купити від 28 грн/кг.

Ціни ж на баштанні культури знижуються щодня!

Сьогодні пропозиція на дині й кавуни - 7-10 грн/кг і також піде на ціновий спад. Продавці переконують, що саме зараз їх безпечно вживати: серпень - це розпал сезону й період масового збору врожаю.

До речі, ціни всередині ринку та в жіночок, що викладають товар навколо нього, - також різняться. В останніх майже все обійдеться на 3-7 грн дешевше, - за найбільшими знижками віддають зелень!

"10 грн і забирай три в'язки петрушки! А ще за 5 грн щавель віддам!", - кричать перехожим навперебій.

Ринкові посередники запевняють, що ціни лише на 10-15% вищі від минулорічних. Проте, наголошують, що до осені вартість на третину спаде і пропозиції цін будуть помітно різнитися. Саме в цей час варто шукати улюблені смаковинки особливо дешево - як пощастить!

Підготувала Анна Гільченко