В прямому ефірі ОТБ «Галичина» в програмі «Позиція Галичини» відбулось обговорення підсумків першої половини каденції президента України Володимира Зеленського, здобутки та прорахунки його офісу, говорилось про кризи у вертикалі влади, про уроки Революції Гідності.
Зокрема Тарас Виноградник, депутат обласної ради, фракція «Платформа громад», голова постійної комісії з прав людини, законності та правопорядку, у прямому ефірі чітко проаналізував кризи, з якими сьогодні зустрічається влада як на державному, так і місцевому рівнях.
На думку Тараса Виноградника, державна позиція передбачає державні інституції, які мають бути як ніколи стабільні, адже народ делегує повноваження державі. Це безпека, це здоров’я, це освіта, це комфорт життя.
Депутат також звернув увагу на те, що на місцевому рівні також немає стабільності, адже в області змінилось чотири керівника Облдержадміністрації. Середній період перебування на посаді голови ОДА становив в середньому пів року. Це досить короткий період часу для того, щоб втілити певні реформи чи зміни в області. Саме підхід до кадрової політики - це відсутність компетенції, відсутність професіоналізму, відсутність бачення стратегії розвитку краю.
«Як можна прогнозувати своє життя, якусь стратегію розвитку громади, якщо ти не знаєш, хто завтра буде керівником області та які завдання перед ним стоять та чи втілить він їх у життя», - зауважив Тарас Виноградник.
Зосередившись на кризі у виконавчій вертикалі влади, Тарас Теофілович виділив зокрема політичну кризу. На думку депутата, у Верховній Раді є сформована певна монобільшість, тому ніхто не чує думки опозиції, хоча вона власне вказує на проблеми у державі.
Сьогодні діюча влада скасувала звітність перед НАЗК за витрачання коштів, які виділяються політичним партіям, що пройшли у парламент. А це 2 мільярди гривень на рік. Це саме ті кошти, які недоотримали збройні сили України.
Ще однією кризою, яку виділив Тарас Виноградник, є енергетична криза.
«Майже три мільярди доларів за рішенням Стокгольмского суду Україна отримала на закупівлю газу та вугілля. Але чи використала їх для придбання енергоносіїв?» , - наголосив депутат.
Станом на сьогодні 80 тисяч громадян України померли від ковіду, в Івано-Франківській області - понад 2 тисячі громадян. Ці дані свідчать про кризу в медичній системі.
Відбувається постійна зміна міністрів, щоб народ заплутався, хто за що відповідає. В той час, коли на сході України триває війна, російські війська накопичуються на кордоні України, міністр оборони не звітує у Верховній Раді про стан речей.
На думку депутата, такий стан речей безпосередньо впливає на стан речей в області, не видно чіткої стратегії розвитку Івано-Франківської області.
«Нажаль сьогодні всі говорять про національну ідею, але у мене таке враження, що люди насправді думають лиш про те, щоб вижити. Аби не гірше! Хто насправді ставив собі завдання про стратегічний розвиток держави: її військовий, енергетичний потенціал, зрештою її людський потенціал, який неможливо відновити, адже люди виїжджають, зрештою помирають», - наголосив Тарас Виноградник.
Сьогодні на рівні області маємо велику екологічну кризу. Через Бурштинську ТЕС Івано-Франківська область, яка є рекреаційною областю, знаходиться на третьому місці в Україні за рівнем забрудненості. Не варто й забувати про екологічне лихо, яке відбувається в Калуші.
Тарас Виноградник також пригадав про стратегію розвитку Прикарпаття на 2030 рік і назвав її популістською. Адже в ній йдеться про оптимізацію, тобто зменшення медичних закладів, ліквідація дошкільних закладів, ліквідація шкіл-інтернатів.
Також депутат звернув увагу на проблему побудови кисневих станцій в області, проблему будівництва доріг в маленьких громадах, селах, про стан аеропорту міста Івано-Франківська, який перебуває в тотальному занепаді.
На завершення своєї доповіді Тарас Виноградник зауважив, що терпець громад, терпець людей вривається. Особливо, коли незабаром прийдуть платіжки за газ, світло.
«Маємо розуміти, що децентралізація – це баланс між державною владою та місцевим самоврядуванням. Це преш за все діалог та взаєморозуміння. Це вміння почути один одного та праця на розвиток громади, краю, області та держави», - наголосив депутат.