Днями Комунальне підприємство «Простір Інноваційних Креацій «Палац» та Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького уклали Меморандум про співпрацю.
Журналіст Типового Франківська поспілкувався із директором КП ПІК «Палац» Володимиром Гайдарем про те, що передбачає така «дружба».
За словами Володимира Гайдара, співпраця включає архітектурну та археологічну складову та родинне дерево. Крім того, є багато культурних подій з якими будуть співпрацювати.
«Зараз є амбітний проєкт віртуальне гінеологічне дерево Потоцьких, усіх – не тільки Франківської гілки. Мова йде про те, що це має бути інтерактивна цифрова платформа в якій буде не тільки прізвище і портрет, але розкриватиметься історія кожного із роду Потоцьких», - зазначає Гайдар.
Відтак, додає, це буде інформативна база роду Потоцьких. І кожен, хто має відношення до родини Потоцьких може додавати себе у гілку родинного дерева.
Також ця співпраця передбачає налагодження контактів не тільки з тутешніми представниками, але й із закордону.
«У Ланцуті (Польща) проводимо перемовини. Думаю, вдасться з ними співпрацювати. З львівським палацом знімаємо проморолик про наш Палац Потоцьких. У нас інтер’єрної складової нема, тому ми відзняли ті елементи інтер’єру, які до нас дійшли у фотопроєкті «Між життям. До прикладу, інтер’єр у львівському палаці зберігся там плануємо відзняти», - каже Гайдар.
Загалом Львівський палац під опікою картинної галереї, тому можливі обміни експозиційних виставкових виставок.
Щодо реставрації палацу Потоцьких в Івано-Франківську Володимир Гайдар пояснює, що це родієва співпраця і підсилення один одного. Також планують відновити декілька приміщень палацу.