Logo

У громадах Франківщини запускають онлайн-симулятор бюджету громади

16 вересня 2021 року у П'ядицькій та Печеніжинській громадах відбудеться презентація бюджетного симулятора територіальної громади – інструменту, який представляє складні цифри про наявні бюджетні ресурси у доступному для звичайних мешканців вигляді.

Про це йдеться на сторінці П'ядицької сільської ради.

За допомогою бюджетного симулятора мешканці громад зможуть дізнатися, звідки ці кошти беруться та на що вони використовуються. Цей інструмент дає можливість відстежувати реальні потреби громади. Мешканці зможуть подивитись, на що йдуть їхні податки та внести свої пропозиції.
Під час заходу учасники дізнаються як можна користуватися симулятором бюджету, які дані дізнаватися та як використовувати цю інформацію у повсякденному житті.

Довідково: у 2019-2020 рр. бюджетний симулятор вперше запустили у 8 пілотних громадах. Бюджетний симулятор розроблено Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком‘юнітіз (Global Communities).

Бюджетний симулятор став можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Глобал Ком‘юнітіз (Global Communities) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи Уряду Сполучених Штатів.