28 вересня відбулася конференція голів територіальних громад Черкащини та Івано-Франківщини в селі Печеніжин.
Представники місцевого самоврядування мали чудову можливість обмінятися досвідом, успіхами, думками, проблемами та викликами, які стоять перед ними. Пише Типовий Франківськ.
Захід відбувся з ініціативи голови Печеніжинської селищної громади, представника політичної партії «Всеукраїнського об’єднання «Платформа Громад» Ігоря Довірака.
Конференція відбулася за участі голів громад Прикарпаття та Черкащини, Голови Печеніжинської ТГ Ігоря Довірака, виконавчого директора Агенції розвитку ТГ Прикарпаття Ігоря Мельничука, Голови Коломийської РДА Любомира Глушкова, Голови Білозірської ТГ Володимира Міцука, Голови Великокучурівської ТГ Василя Тодеренчука, Старости Марківського старостинського округу Івана Копильціва.
Представники органів місцевого самоврядування вважають, якщо проєкт Держбюджету і зміни до Бюджетного кодексу будуть прийняті у такому вигляді, як їх презентували, то в результаті у місцевих бюджетах не вистачить коштів на всі необхідні витрати.
Делегація з Черкащини для розв’язування цієї проблеми запропонувала спільно з Чернівецькою та Івано-Франківською громадою звернутися з листом до вищої влади, щоб внести зміни в бюджет 2022 року. Та наголосили про необхідність збільшення відсотку надходження в бюджет громади з викупу землі, щоб мінімум 70% ПДФО спрямовувалися у територіальні громади. Це дозволить підняти рівень добробуту в регіонах, покращити інфраструктуру та збільшити статки жителів.
«Найболючіші проблеми, які турбують територіальні громади задекларуємо на Всеукраїнсьму рівні. Впевнений, такі спільні кроки будуть сприяти успіх, а головне нас почують», - наголосив Ігор Довірак.
Окрім цього, староста Марківського округу Іван Копильців продемонстрував усім присутнім успішні проєкти реалізовані у своїй громаді. Зокрема: реконструкція освітніх закладів; оновлення спортивного майданчика, встановлення вуличного освітлення, контейнери для роздільного збору сміття тощо.
Староста зауважив, що одним із «ключем» успіху місцевої влади є тісна взаємодія з громадськістю, що є один з важливих напрямів діяльності органів державної влади. Перш за все, взаємодія органів місцевого самоврядування і громадськості повинна базуватися на принципах партнерської рівності, громадської участі, адекватного представництва, сфокусованості на проблемах громадськості, відкритості, прозорості, системності, постійності.
Також на круглому столі торкнулися теми дорожньої інфраструктури під час чого зауважили, що дорожній фонд нерівномірно розподіляється по всіх громадах України, обговорили тему децентралізації та озвучили виклики, які наразі стоять перед цим процесом. Багато хто з присутніх поділилися про найактуальніші проблеми у своїй громаді, та зрозуміли, що різні громади мають схожі проблеми.
«Ми мали гарну нагоду прослухати голів територіальних громад, які поділилися також успіхами та досвідом. Я думаю, що кожен із голів почувши своїх колег буде впроваджувати певні позитивні зміни у свої громади», - сказав голова громади Ігор Довірак.