Logo

Володимир Гройсман: напад на журналістів - це напад на свободу слова

4 жовтня до Поліції Києва на спецлінію 102 надійшло повідомлення від редактора одного з інтернет-видань про те, що у приміщенні фінансової установи "Укрексімбанку" на вулиці Антоновича знімальній групі перешкоджають журналістській діяльності.

Для встановлення всіх обставин події на виклик негайно виїхали наряди патрульних та слідчо-оперативна група Голосіївського управління поліції. За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів розпочали кримінальне провадження. 

Правоохоронці проводять необхідні слідчі дії для об’єктивного та неупередженого досудового розслідування. 

Сьогодні, 6 жовтня, у МВС України повідомили про те, що поліція долучила до справи відео з кабінету голови правління "Укрексімбанку", на якому зафіксовані протиправні дії групи осіб щодо журналістів.

"Свобода слова - фундаментальна цінність для демократичної держави. І напад на журналістів, які виконують свою роботу, треба сприймати як напад на свободу слова! Ми, українці, маємо чітко про це заявити. Ми не збираємось втрачати право на свободу слова і ставити під загрозу демократію. Інакше дуже швидко скотимося в авторитаризм за прикладом Росії, Білорусі або Китаю - чого ми так тяжко намагалися уникнути", - відреагував на подію лідер політичної партії "Українська Стратегія" Володимир Гройсман.