Logo

Всесвітній День клімату: 8 грудня — свята, іменинники та історичні події дня

8 грудня: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, іменинників та пам'ятних подій цього дня

Сьогодні, 8 грудня, у світі відзначають День клімату.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують власники таких імен: Петро, Клементій, Олександр, Василь, Віктор, Григорій, Катерина, Іван, Ілларіон), Климент, Кузьма, Микола, Павло, Петро, Семен, Серафим, Фива та Ярослав.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

8-grudnya-neporochne-zachattya-divy-mariyi

8 грудня церква відзначає День непорочного зачаття Діви Марії. 

Відомо, що в стародавній церковній традиції версія про безгрішне зачаття не знайшла підтримки. Але 1476 року свято Непорочного зачаття ввів папа римський Сікст IV. А в 1954 році папа Пій IX офіційно закріпив догмат, що Богородиця позбавлена первородного гріха. Сталося це саме 8 грудня.

Виходячи з цього догмату, Богородиця була єдиною з людей, яка звільнилася від первородного гріха і з моменту зачаття була нездатна чинити погано.

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

▪ 1868 р. — у Львові засноване товариство «Просвіта».

▪ 1881 р. — згорів віденський Рінгтеатр, у якому загинуло близько 850 людей (найжахливіша театральна пожежа у світовій історії).

▪ 1919 р. — коаліція союзників (члени Антанти) визнала східним кордоном Польщі «лінію Керзона», юридично затвердивши анексію Польщею деяких українських етнічних земель — Холмщини, Підляшшя, Лемківщини та Посяння.

▪ 1941 р. — США та Велика Британія оголосили війну Японії.

▪ 1963 р. — розпочав свою роботу Український католицький університет імені святого Климента в Римі.

▪ 1987 р. — у Вашингтоні генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган підписали договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

▪ 1991 р. — відбулася зустріч лідерів України, Білорусі та Російської Федерації у Біловезькій Пущі. Зустріч завершилася підписанням Біловезької угоди, що засвідчила юридично факт припинення існування СРСР як держави.

▪ 1991 р. — на позачерговому засіданні уряду Чехо-Словацької Федеративної Республіки прийнято рішення про визнання незалежності України.

▪ 2004 р. — Верховна Рада України проголосувала за «великий пакет» — внесення змін до Конституції, внесення змін до Конституції в частині місцевого самоврядування, та закон «Про особливості застосування закону України „Про вибори Президента України“ при переголосуванні повторного голосування у грудні 2004 року».

▪ 2010 р. — із другим запуском SpaceX Falcon 9 та першим — SpaceX Dragon, SpaceX стає першою приватною компанією, якій вдалося успішно запустити, вивести на орбіту та безпечно повернути космічний апарат.

▪ 2010 р. — японський космічний апарат IKAROS із живленням від сонячного вітрила — пролітає повз планету Венера на відстані 80 000 км.

▪ 2013 р. — о 18:00 в Києві під час мітингу на Євромайдані повалено пам'ятник Леніну на Бесарабці.

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

▪ Микола Волкович, український хірург.

▪ Марія Крушельницька, українська актриса і письменниця.

▪ Михайло Омелянович-Павленко, український діяч, генерал-полковник Армії УНР, Начальний Командант УГА, командувач 1-го Зимового походу.

▪ Юліан Опільський (справж. прізв. — Ю. Л. Рудницький), український письменник.

▪ Климентій Домінчен, український композитор, диригент. Народний артист України.

▪ Микола Манойло, український оперний співак, народний артист СРСР.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване