Logo

Введення в храм Пресвятої Богородиці: 4 грудня — свята, іменинники та історичні події дня

4 грудня: ТИПОВИЙ ФРАНКІВСЬК склав добірку свят, іменинників та пам'ятних подій цього дня

Дата 4 грудня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА

Іменини сьогодні святкують власники таких імен: Аріадна, Ада, Прокоп, Ярополк, Марія, Абрам, Адам та Олександр.
Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

image

4 грудня церква вшановує величне Богородичне свято – Введення в храм Пресвятої Богородиці, котре належить до дванадцяти найбільших церковних свят.
Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці засноване на переказах про те, що батьки Пресвятої Діви Марії, дотримуючи обітницю присвятити дитину Богові, у віці трьох років привели доньку в Єрусалимський храм і наступні 12 років дівчинка виховувалася при первосвященику. Саме цей легендарний момент і відзначають 4 грудня — це символічне возз’єднання майбутньої Богородиці і християнської Церкви.

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ

▪ 1563 р. — завершився Тридентський собор Католицької Церкви, який з перервами засідав упродовж 18 років.

▪ 1638 р. — після поразки козацького повстання під проводом Я. Остряниці і Д. Гуні козацька рада ухвалила в урочищі Маслів Став «Ординації Війська Запорізького реєстрового».

▪ 1674 р. — французькі єзуїти заснували місто Чикаго (тепер США).

▪ 1808 р. — Наполеон скасував Інквізицію в Іспанії.

▪ 1938 р. — у Хусті відбувся І з'їзд «Карпатської Січі», воєнізованої організації, створеної на Закарпатті членами ОУН.

▪ 1939 р. — Президія Верховної Ради СРСР ухвалила указ про розмежування областей між УРСР і БРСР, за яким Україна втратила Берестейщину.

▪ 1939 р. — указом Президії Верховної Ради СРСР у складі УРСР були створені Львівська, Дрогобицька, Станіславська, Тернопільська, Волинська та Рівненська області.

▪ 1941 р. — у Москві підписано радянсько-польську декларацію про дружбу та взаємодопомогу, чим лондонський еміграційний уряд фактично визнав радянську окупацію Західної України та Західної Білорусі у вересні 1939 року.

▪ 1989 р. — Генеральна Асамблея ООН схвалила Міжнародну конвенцію про боротьбу з вербовкою, використанням, фінансуванням і навчанням найманців.

▪ 1991 р. — незалежність України визнала Литва і Латвія.

▪ 1992 р. — IV Всеукраїнський з'їзд Народного Руху України перетворив НРУ на політичну партію, а її головою обрав В'ячеслава Чорновола.

ВІДОМІ УКРАЇНЦІ НАРОДЖЕНІ ЦЬОГО ДНЯ

▪  Степан Кожум'яка, український інженер-мостобудівник, автошляховик, філолог, публіцист, дисидент, громадський діяч

▪  Олег Тимошенко, український хоровий диригент, педагог, народний артист України, ректор Національної музичної академії України імені Петра Чайковського, президент Асоціації діячів музичної освіти та виховання.

▪  Григорій Гладій, український кіноактор.

▪  Сергій Бубка, український спортсмен, один із найвидатніших атлетів-стрибунів ХХ ст., багаторазовий чемпіон і рекордсмен світу, Європи, Олімпійських ігор.

 

 

 

Фото з відкритих джерел ілюстроване