Різдво й Новий рік - час любові та теплих родинних застіль, які, однак, досить часто перетворюються на справжнє поле битви. Як вчасно побачити підводне каміння та отримати від свята задоволення. Про це пише ВВС.
"Щаслива сім'я - переддень раю", - кажуть віддавна. А це змушує припустити, що нещаслива сім'я - пекло на Землі.
Напередодні сімейних свят, Нового року й Різдва, багато хто з жахом очікує зустрічі з родичами. Неприємних моментів не уникнути: хтось буде незадоволений частуванням, в когось прорвуться ревнощі, що давно накопичувалися, через те, що хтось когось любить сильніше...
А ще й розбіжності у політичних поглядах та життєвій позиції! Загалом, спілкування з родичами дивним чином витягує назовні найгірше, що ховається в нас. А багато хто вирішує й зовсім не збиратися.
Якщо в серіалах сімейні сварки виглядають кумедно, в реальному житті - приємного мало.
"Найчастіший наслідок відчуження, яке виникло після суперечки - почуття самотності й провини", - каже Люсі Блейк, психолог з університету Західної Англії і авторка книги, що готується до публікації "Жодна сім'я не ідеальна. Як впоратися з непривабливою реальністю".
Панацеї від цих почуттів не існує. Однак розуміння того, що стає причиною непорозуміння в сім'ї, допомагає уникнути болючих моментів та полегшити стрес.
Люди не люблять розповідати про невдалі сімейні урочистості та проблеми з близькими. В результаті нам часто здається, що такі проблеми переживаємо лише ми.
На думку Люсі Блейк, негативні почуття посилюють соцмережі.
Люди часто викладають фото бездоганних сімейних свят із сяючими обличчями родичів, а заплаканих - ніколи.
"Вигляд чужого щастя змушує гостріше відчувати власну самотність", - наголошує психолог.
Утім, дані анонімних опитувань говорять про те, що складні стосунки переживає більше сімей, ніж здається.
Під час одного з таких досліджень приблизно третина учасників заявила, що мало спілкується із рідними, хоча зберігає до них емоційну прихильність. Із тих, хто контактує з близькими постійно, більшість охарактеризували стосунки як "напружені" чи "неоднозначні", і лише 28% зазначили, що мають повну гармонію у відносинах.
В іншій роботі німецькі дослідники спробували виявити, скільки сімей мають відчужені стосунки. Відносини розглядалися як "відчужені", якщо батьки та діти спілкувалися рідше одного разу на місяць і не відчували емоційної близькості. Близько 20% заявили про відчужені стосунки з батьком і 9% - з матір'ю.
Охолодження не завжди виникає через скандали. Навіть дрібний обмін уколами залишає болючі сліди.
фото з відкритих джерел