Logo
8 Липня 2021, 18:01

Як правильно заморожувати літні ягоди?

Літо - дуже плідна пора і незважаючи на те, що в наш час більшість ягід і фруктів доступні в магазинах цілий рік, вони все ж є сезонними продуктами.

Тож подбати про заготівлю на зиму, потрібно саме зараз – під час ягідного сезону. Отже, як правильно заморожувати ягоди?

Чи можна заморожувати ягоди?

Так, можна. Заморожування – це один зі способів зберегти усі вітаміни, мікроелементи та інші корисні речовини, що є в ягодах і фруктах. Тільки потрібно це робити правильно.

До заморожування підходять будь-які ягоди: суниця, смородина, вишня, малина, лохина, ожина, аґрус, журавлина, чорниця і т.д.

Ягоди повинні бути повністю підготовленими до заморожування (перебрані, помиті та висушені). Не радять заморожувати плоди з кісточками.

Ті ягоди, які мають щільну оболонку (вишня, смородина) можна помити перед заморожуванням, а потім підсушити на повітрі. М’які ж ягоди (малина, ожина) мити не можна – вони можуть потекти. Потрібно перебрати ягоди, відкинути зіпсовані й пошкоджені. 

Які існують способи заморожування?

Заморожувати ягоди можна цілими (сухе заморожування), у вигляді пюре, шматочками, з цук­ром або сиропом.

— Для сухого заморожування треба вибрати ягоди без пошкоджень, чисті та сухі. Потім застелити певну поверхню (дошку) пергаментним папером, покласти ягоди в один шар та помістити у морозильну камеру годин на 8–12. Замерзлі ягоди розфасувати по контейнерах або пакетах порційно.

— Подрібнені ягоди або ягідне пюре. Ягоди помити, висушити, порізати або подрібнити будь-яким зручним способом, додати цукор, перемішати – цукор має розтанути. Викласти в сухий контейнер чи спеціальний пакет, залишаючи 1–2 см простору, закрити місткість та покласти у морозилку. Кількість цукру залежить від смакових уподобань та типу ягід.

— Заморожування у сиропі. Спочатку приготувати сироп: в 1 л води розвести 300 г цукру (якщо ягоди кислуваті, можна взяти 400–500 г цукру), поставити на вогонь, довести до кипіння і кип’ятити хвилини 3–4, помішуючи, потім остудити. Підготовлені ягоди скласти в місткості, залити сиропом, він має покривати ягоди повністю (зверху залишити 1–2 см простору, щоб сироп не вилився під час замо­рожування), закрити їх та покласти у морозилку.

Разом із замороженими ягодами не можна зберігати в морозильній камері морожену рибу або м’ясо, які мають властивий їм запах що легко вбирається іншими продуктами.

Повторно замо­рожувати ягоди, якщо ви вже їх розморозили не можна.

Як заморожувати чорну смородину, чорницю, лохину, журавлину і брусницю?

Ці ягоди слід заморожувати розсипом на тарілках, а потім вже в замороженому вигляді зсипати в місткість, яку ви підготуєте для зберігання і потрібно, щоб вона була закритою.

Скільки часу можна зберігати?

Термін зберігання ягід у морозильній камері – до 4 місяців за температури, яка не вище –12 градусів, і до 12 місяців – за температури –18 градусів.