Літо - дуже плідна пора і незважаючи на те, що в наш час більшість ягід і фруктів доступні в магазинах цілий рік, вони все ж є сезонними продуктами.
Тож подбати про заготівлю на зиму, потрібно саме зараз – під час ягідного сезону. Отже, як правильно заморожувати ягоди?
Чи можна заморожувати ягоди?
Так, можна. Заморожування – це один зі способів зберегти усі вітаміни, мікроелементи та інші корисні речовини, що є в ягодах і фруктах. Тільки потрібно це робити правильно.
До заморожування підходять будь-які ягоди: суниця, смородина, вишня, малина, лохина, ожина, аґрус, журавлина, чорниця і т.д.
Ягоди повинні бути повністю підготовленими до заморожування (перебрані, помиті та висушені). Не радять заморожувати плоди з кісточками.
Ті ягоди, які мають щільну оболонку (вишня, смородина) можна помити перед заморожуванням, а потім підсушити на повітрі. М’які ж ягоди (малина, ожина) мити не можна – вони можуть потекти. Потрібно перебрати ягоди, відкинути зіпсовані й пошкоджені.
Які існують способи заморожування?
Заморожувати ягоди можна цілими (сухе заморожування), у вигляді пюре, шматочками, з цукром або сиропом.
— Для сухого заморожування треба вибрати ягоди без пошкоджень, чисті та сухі. Потім застелити певну поверхню (дошку) пергаментним папером, покласти ягоди в один шар та помістити у морозильну камеру годин на 8–12. Замерзлі ягоди розфасувати по контейнерах або пакетах порційно.
— Подрібнені ягоди або ягідне пюре. Ягоди помити, висушити, порізати або подрібнити будь-яким зручним способом, додати цукор, перемішати – цукор має розтанути. Викласти в сухий контейнер чи спеціальний пакет, залишаючи 1–2 см простору, закрити місткість та покласти у морозилку. Кількість цукру залежить від смакових уподобань та типу ягід.
— Заморожування у сиропі. Спочатку приготувати сироп: в 1 л води розвести 300 г цукру (якщо ягоди кислуваті, можна взяти 400–500 г цукру), поставити на вогонь, довести до кипіння і кип’ятити хвилини 3–4, помішуючи, потім остудити. Підготовлені ягоди скласти в місткості, залити сиропом, він має покривати ягоди повністю (зверху залишити 1–2 см простору, щоб сироп не вилився під час заморожування), закрити їх та покласти у морозилку.
Разом із замороженими ягодами не можна зберігати в морозильній камері морожену рибу або м’ясо, які мають властивий їм запах що легко вбирається іншими продуктами.
Повторно заморожувати ягоди, якщо ви вже їх розморозили не можна.
Як заморожувати чорну смородину, чорницю, лохину, журавлину і брусницю?
Ці ягоди слід заморожувати розсипом на тарілках, а потім вже в замороженому вигляді зсипати в місткість, яку ви підготуєте для зберігання і потрібно, щоб вона була закритою.
Скільки часу можна зберігати?
Термін зберігання ягід у морозильній камері – до 4 місяців за температури, яка не вище –12 градусів, і до 12 місяців – за температури –18 градусів.