Logo
21 Жовтня 2021, 18:29

Як швидко прокинутися бадьорим: ранкові звички

Найголовніше у початку нового дня — правильно прокинутися.

Існує всього 5 простих дій, які зроблять ваше пробудження легким і швидким, а ранок буде заряджений енергією.

Звичка 1: приберіть уже цей противний гучний будильник!

Таке пробудження — великий стрес для організму. Гучний і раптовий звук психіка сприймає як загрозливий стимул, моментально виникає почуття страху, у відповідь на страх нервова система рефлекторно викидає величезну кількість гормону стресу кортизолу. Тобто, весь гормон радості, який був у вас у крові, моментально спалюється.

 Звичка 2: не закривайте штори — і станеться диво.

Справа в тому, що в темряві наш організм починає виробляти мелатонін — гормон сну. Вироблення цього гормону початково у нас прив'язане до циркадних ритмів і до природного освітлення — до сонечка, рідного.

Звичка 3: ​​напоїть свій організм — і він відповість вдячністю.

Наступним кроком багато людей заварюють каву і п'ють її натщесерце. Кава сама по собі не поганий напій. У помірних дозах вона навіть корисна (не більше 300-400 мілілітрів на добу). Але ось у якості першої рідини для організму після ночі — це взагалі не варіант.

Чому? Справа в тому, що за ніч організм втрачає багато рідини. На ранок усі клітини тіла потребують вологи, щоб і далі активно ділитися й регенерувати. Метаболізм взагалі зав'язаний на воді. Немає води — сповільнюється обмін речовин.

Звичка №4: ну куди ж без сніданку?

Багато людей снідають бутербродом, солодкими мюслями або пластівцями, або взагалі не снідають. Це не корисно для організму, так як правильний сніданок ще на 20% розганяє метаболізм і дає тілу необхідну енергію й будівельні матеріали.

Але чому ж снідати ніяк не хочеться? Зазвичай причини для цього дві: відсутність звички як такої або калорійна вечеря незадовго до сну.

Поки ми спимо, наш організм займається будівництвом клітин і тканин. На ранок його запаси виснажені, енергії мінімум.

Якщо ви повечеряли дуже пізно, то процес травлення відбуватиметься вночі, що не дасть вам повноцінно виспатися, притупить почуття голоду на ранок, та ще й не дасть енергії хоча б до половини дня.

Їжте за 4 години до сну. От і все. Тоді на ранок ви цілком зголоднієте. До того ж, найбільше сніданок потрібен організму в першу годину після пробудження. Дайте своєму тілу їжу — і ви відчуєте прилив сил.

Однак їжа теж повинна бути правильною.

Звичка №5: не забудьте про зарядку

Робити зарядку вранці зазвичай не тільки лінь, але ще й час не дозволяє.

Зробіть собі послугу — готуйте одяг і речі, які знадобляться з вечора. Ви побачите, скільки часу у вас звільниться на ранок.

Але фізичне навантаження після пробудження — це запорука активності й чудового настрою. Знаєте, чому? По-перше, організм прокидається. По-друге, кров активніше тече по венах, розносить до всіх органах і тканин кисень та поживні речовини, а органи починають від цього мліти в екстазі. По-третє, навантаження на м'язи стимулює викид у кров гормону радості серотоніну й гормону досягнень дофаміну.

Тому зарядка подарує вам не тільки здоров'я та прекрасну фізичну форму, але ще й піднесений настрій.

 


Фото з відкритих джерел ілюстративне.