Logo
5 Липня 2019, 13:26

Завершилися зйомки фільму "Віддана" за романом франківської письменниці

В Україні екранізовують роман Софії Андрухович, який став бестселером. Діти-акробати і сотні страв, дублери на кухні і пошуки антикваріату, страусине пір'я і рукавички — розповідаємо, як проходили зйомки фільму «Віддана».

У Києві завершилися зйомки стрічки «Віддана» за романом Софії Андрухович «Фелікс Австрія», який отримав літературну премію Книга року ВВС 2014-го року.

Цей роман став бестселером в Україні: за п’ять років, за даними «Видавництва Старого Лева», було продано майже 30 тис. екземплярів, пише BBC.

Разом зі сценаристкою Аліною Семеряковою сценарій писала і Софія Андрухович.

Режисером-постановником фільму «Віддана» є Христина Сиволап, для якої це — дебютна робота в повнометражному кіно, продюсер проєкту — Надія Зайончковська.

Сотні страв і дублер на кухні

Події фільму, прем'єру якого заплановано на початок 2020 року, відбуваються у в маленькому українському містечку на краю Австро-Угорської імперії наприкінці XIX — початку XX століття.

Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але рятує двох дівчат — рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію, яких виховує разом.

«Віддана» — це історія про стосунки й незвичайні почуття, куди тісно вплітається естетика красивого вбрання та манери справжньої аристократії", — говорять автори фільму.

Калейдоскоп любові і ревнощів, еротики та таємниць, а ще всесвіт рецептів галицької кухні, для виконання яких у головної героїні Стефанії на кухні працювала дублерка. Для зйомок фільму приготували понад сотню страв.

«У фільмі безліч сцен з їжею, головна героїня багато готує. Так вона висловлює свої почуття, вкладає у цей процес усю свою пристрасть», — розповіла фудстиліст Олександра Гордєєва, яка брала участь у знімальному процесі.

«Рожева мармуляда», «завиванець з яблуками», «зелена салата» з секретним інгредієнтом — такі галицькі рецепти згадуються в романі Софії Андрухович.

Локації фільму: парк і театр

Одну зі сцен фільму знімали у Чернівецькому театрі імені Ольги Кобилянської, де збереглися інтер'єри початку ХХ століття. Оксамит і золото, елегантні дами у вечірньому вбранні і капелюшках, вишукані фраки та аксесуари — у театрі відтворили атмосферу гучної світської події початку ХХ століття.

Центральну історію фільму розпочне епізод за участі прими-балерини Національної опери Катерини Кухар, яка у витонченому східному образі виконала на сцені складні трюки.

Ще однією локацією фільму став парк «Олександрія» у Білій церкві, де знімали день народження головної героїні Аделі.

Під Києвом на території у чотири гектари відтворили старовинний Станіславів (Івано-Франківськ) зразка початку ХХ століття з десятками будинків, магазинів, торгівельних яток, центральною площею та ринком.

У Києві на кіностудії FILM.UA збудували декорації старовинного маєтку кінця 19-го сторіччя, де мешкали головні герої.

Для виконання трюків героя роману Фелікса, «гутаперчевого хлопчика» запросили двох дітей-дублерів: акробатку Дар’ю Забару і каскадера Дмитра Крезуба.

У фільмі будуть фокуси і багато старовинних речей. У зйомках взяли участь фокусник-ілюзіоніст, циркова трупа, історичні консультанти, струнний і духовий оркестри. «Реквізит: старовинні меблі, годинники, опудала птахів, посуд, предмети побуту та декору — це справжній та дуже цінний антикваріат, який розшукували художники стрічки», — розповідає промо-продюсер фільму Дмитро Майстренко.

За його словами, тільки щоб наповнити бібліотеку в кабінеті доктора Анґера, орендували 128 книг періоду 1875−1915 років.

У тому ж кабінеті глядач побачить майже столітній годинник з фігуркою Атланта, який тримає на плечах світ.

Важлива роль у створенні «Відданої» була відведена художниці з костюмів Лесі Патоці. Спеціально для стрічки пошили понад 150 костюмів і зібрали 300 образів початку ХХ століття.

Страусове пір'я і корсажі, бісер та мереживо, фраки і шовкові циліндри, рукавички та канотьє - матеріали для створення костюмів шукали в Україні і за кордоном.

У фільмі можна буде побачити вишукане вбрання галицьких аристократів і хатніх робітників, відтворену форму жандармів і військових тих часів.

Саундтрек до фільму, пісню «Човен», виконала солістка гурту «Один в Каное», Ірина Швайдак, а аранжування створив Євгеній Філатов (The Maneken).