Logo
16 Червня 2019, 12:53
Теги: фільм

Завершилися зйомки фільму за романом франківської письменниці

У центрі сюжету – історія взаємин двох дівчат, Аделі та її служниці Стефи, які разом виросли й були нерозлучні. Дія розгортається на рубежі 19 і 20 століть у Станиславові (з 1962 року – Івано-Франківськ), який входив тоді до складу Австро-Угорської імперії

Режисером фільму стала Христина Сиволап, для якої ця стрічка – повнометражний дебют, а головні ролі виконують актриси Олеся Романова й Маріанна Янушевич. Головну чоловічу роль Петра Сколика зіграв Роман Луцький, відомий українцям за фільмами «Сторожова застава», «Секс і нічого особистого» і серіалу «Століття Якова», пише УКРІНФОРМ.

Художником по костюмах – дизайнер і стиліст Леся Патока. Вона розповіла про те, як створювалися костюми для фільму й показала 5 костюмів головної героїні роману і фільму – Аделі, повідомляє officiel-online.com. Моделлю виступила виконавиця ролі Олеся Романова.

Найскладнішою була зйомка найбільш масової сцени фільму в Чернівцях – в театрі, де перебувало 300 осіб з вищого світу. Для цієї сцени необхідно було не тільки виготовити 70 головних уборів і правильно і красиво вдягнути 300 осіб, але й пояснити, як правильно носити такий одяг.

У проекті дуже багато ручної роботи, були залучені безліч майстрів. Наприклад, у Вінниці шили корсети, капелюшники створювали підоснови для капелюхів, інші майстрині вручну з шовків робили квіти для прикрашання головних уборів.

Вручну річковим перлами також були прикрашені квітами й рукавички, пояси, які створювали на оксамитових стрічках. Всю цю роботу майстри виконували протягом двох із половиною місяців.

Нагадаємо, що роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» в 2014 році став переможцем всеукраїнської премії «Книга року BBC», а також отримав особливу нагороду «Форму видавців» у Львові та премію «Літакцент року». У 2016 році в австрійському видавництві ResidenzVerlag вийшов німецький переклад роману, що отримав назву “Паперовий хлопчик” (DerPapierjunge). Влітку 2016 книга була видана в Польщі. 5 квітня в Братиславі роман Софії Андрухович «Фелікс Австрія» отримав літературну нагороду Visegrad Eastern Partnership Literary Award.