Logo

Місцевий розвиток та важливість відкриття пункту пропуску у Верховинському районі

Голова політичної партії «Всеукраїнського об’єднання «Платформа Громад» Олег Гончарук на телеканалі обласного телебачення Галичина взяв участь у програмі "Про головне в деталях".

 Під час розмови з журналісткою політик відповів на запитання, що стосуватися роботи обласної ради, а також детально розповів про переваги відкриття міжнародного пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район, Івано-Франківська область, Україна) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія). Інформує Типовий Франківськ.

«Ми зараз маємо гарну можливість сьогодні це питання зрушити з мертвої точки, адже під час сесії у Верховній Раді 313 депутатів підтримали запит до президента щодо необхідності міждержавного пункту пропуску. Такої масової підтримки збоку депутатів з різних політичних сил не було ще ні разу за всю історію держави». - зазначив Олег Гончарук.

За словами депутата перемовини про облаштування переходу та пункту пропуску між Україною та Румунією на території Івано-Франківщини велися ще з початку дев'яностих років. На сьогодні прикордонні області України, які межують з іншими державами, мають такі пропускні пункти, але Івано-Франківська область чомусь є єдиним прикордонним регіоном України, що не має жодного пункту пропуску на своїй території при наявності державного кордону з Румунією протяжністю близько 50 км.

«На сьогодні важливим є те, щоб в проекті бюджету на 2022 рік заклали кошти на будівництво транскордонного переходу. Сподіваюся, що маючи підтримане звернення депутатів різних рівнів у Києві це питання буде підійматися» - наголосив лідер партії.

В наступному році передбачено виділити 10 млрд на фінансування будівництва переходів з державами із них понад 3 млрд грн виділені на кордон із Білоруссю та Росією. Проте за відкриття пункту пропуску у Шибеному уряд не згадав у жодному документі.

Окрім цього Олег Гончарук зауважив: «Коли Європа побачить бажання України побудувати цей перехід я переконаний, що знайдуться інвестори та європейські додаткові кошти, які дозволять реалізувати даний проект».

Як відомо, 10 вересня, на сесії Івано-Франківської обласної ради депутати підтримали звернення щодо фінансування будівництва пункту пропуску на українсько-румунському кордоні на території Івано-Франківської області в селі Шибене. Питання на розгляд сесії виніс депутат обласної ради від фракції ПП «ВО Платформа Громад» Тарас Виноградник.

Варто зазначити, що відкриття міжнародного пункту пропуску є доцільним та потрібним та матиме важливе значення для активізації та поглиблення економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною та Румунією, між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш і сприятиме налагодженню контактів між місцевими громадами, організаціями та громадянами.