Logo
8 Серпня 2019, 15:29

"Зелені" носороги, мамонти та тигр: у Франківську презентували проект "ТаПіаріАрт-раут" Старуні

Сьогодні, 8 серпня в стінах ІФНТУНГ відбулось представлення проекту ТаПіаріАрт-раут», який буде в селі Старуня Богородчанського району.

Сьогодні, 8 серпня в стінах ІФНТУНГ відбулось представлення проекту ТаПіаріАрт-раут», який буде в селі Старуня Богородчанського району.

"Ми представляємо проект, який отримав державну підтримку. Ідея, яку запропонував університет та я врешті-решт втілюється в життя",- відзначив під час представлення голова сільської ради Старуні Іван Мосюк.

Мета проекту комодифікація історико-культурної спадщини села Старуня, створення парку Льодовикового періоду в стилі топіарі, пише Типовий Франківськ.

"Проект культурний, тому над ним потрібно ще трохи попрацювати. Ця ідея дуже цікава, бо таке є тільки закордоном. На фестивалі потрібно відтворити той час, коли жили ці знахідки. Проект потрібний, щоб був сталий, який буде з року в рік",- розповідає виконавчий директор Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад Україн Наталя Ключник.

Івано-Франківська обласна рада підтримала проект "ТаПіаріАрт-раут" в Старуні.

Професор Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, доктор геолого-мінералогічних наук Олег Адаменко каже, уже 42 роки працює в Старуні над цією ділянкою, де знайшли геологічні пам'ятки.

"Якщо ми піднімемо проект на рівень ЮНЕСКО, то отримаємо їх фінансування, але над цим потрібно добре попрацювати. Побудувати еколого-туристичний центр, відкрити оздоровчо-лікувальні котеджі, певні геологічні пам'ятки, зняти фільм про цю унікальну місцевість",- зазначає Адаменко.

Зазначимо, що над проектом працюватимуть режисери, митці, науковці, студенти Нафти й газу та викладачі.

Нагадаємо, що в жовтні в селі Старуня відбудеться екофестиваль "ТаПіаріАрт-раут" на якому буде відбуватися багато різноманітного дійства. Проект здобув перемогу на конкурсі культурно-мистецьких проектів "Малі міста - великі враження".

"В межах цього проекту все зробити не можливо, але це початок. За два місяці ми все не зробимо, але постараємось щось цікаве створити", - додає Наталя Ключник.

Фігури будуть створені з металевого каркасу, або з дерева, де буде рости дерево.

Відкриття фестивалю планують в темний період часу. Тож під час відкриття буде георгафічне шоу, де будуть з'являтися фігури знайдених тварин та людей, а вечірка для гостей буде в етнічному стилі.

Журналіст Вікторія Цісик